گوناگون

تعطیلات نوروز با تصادف، سیل، برف و کولاک

مطابق گزارش‌ها از آغاز تعطیلات نوروزی تا پایان اول فروردین دست‌کم ۱۴۵ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. گفته می‌شود ۱۲ استان درگیر برف، کولاک و سیل بوده‌اند و چند نفر قربانی شده‌اند.

سردار موسی امیری، جانشین رئیس پلیس راهور ناجا، پیش از ظهر چهارشنبه، دوم فرودین اعلام کرد که تا پایان روز گذشته در حوادث رانندگی در جاده‌های ایران ۱۴۵ نفر کشته و ۲ هزار و ۹۵۰ نفر مجروح شده‌اند.

او با بیان این که در دو روز پایانی سال گذشته و اول فروردین ماه تردد در جاده‌ها بیش از حد انتظار بوده به خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه گفت: «آرامش و امنیت راه‌ها تنها با مشارکت مردم ممکن خواهد شد.»

سردار امیری در جریان بازدید از ایستگاه پلیس راه رشت – انزلی ابراز خوشحالی کرد که با همکاری و تعامل پلیس و سایر دستگاه‌ها، تلفات تصادف در شهرهای استان گیلان به صفر رسیده و میزان حوادث رانندگی در جاده‌های استان کاهش یافته است.

جانشین رئیس پلیس راهور در عین حال استان گیلان را یکی از “استان‌های قرمز کشور” در زمینه تصادف موتورسیکلت خواند و تصریح کرد که برای کاهش این حوادث روش‌های بازدارنده کافی نیستند و باید روش آموزش و فرهنگ‌سازی را در پیش گرفت.

ایران، از پیشتازان حوادث جاده‌ای

حاده‌های ایران از حادثه‌خیز‌ترین جاده‌های جهان محسوب می‌شوند. غدیر مهدوی، سرپرست پژوهشکده بیمه مرکزی ایران فروردین سال پیش به خبرگزاری ایلنا گفته بود: «طبق آمار، ایران در میان ۱۹۰ کشور دنیا، از نظر تصادفات رانندگی رتبه ۱۸۹ را به خود اختصاص داده است و تنها کشور سیرالئون وضعیت نامناسب‌تری از ایران داشته است.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا