گوناگون

رقابت در هرم قدرت؛ یا جنجال عوامفریبی؟!

با نزدیک شدن موعد انتخابات ریاست جمهوری در ایران نگرانی از دخالت سپاه پاسداران در آن نیز بالا گرفته است…
خامنه ای در جمع سپاه

عبدالرضا داوری، مشاور احمدی نژاد، در نامه ای سرگشاده خطاب به فرماندۀ سپاه پاسداران، گفته است که نه تنها مشاوران و رسانه های تحت امر وی، بلکه اطلاعات سپاه پاسداران نیز از هم اکنون در حمایت از یک جناح خاص حکومت اسلامی دخالت در انتخابات را آغاز کرده اند.

عبدالرضا داوری در نامه اش خطاب به محمد علی جعفری گفته است که برخی مشاوران او نظیر محمدحسین صفار هرندی و سید مرتضی حسینی و همچنین اخبار و گزارش های رسانه های خبری “فارس”، “نسیم”، “تسنیم” و… از سایۀ سنگین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بر انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری حکایت دارند.

در اقدامی غیرمترقبه خامنه ای نیز در پیام نوروزی اش گفت که با هرگونه دخالت و تلاش برای تغییر نتیجۀ انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری مقابله خواهد کرد.

رهبر جمهوری اسلامی برای اولین بار نیز اعتراف کرد که او مانع تغییر نتیجۀ انتخابات سال ١٣۹٢ شد که به پیروزی روحانی انجامید.

خامنه ای روز گذشته طی سخنانی در مشهد گفت: اینجانب هیچ گاه در انتخابات دخالت نمی کنم و نمی گویم مردم به چه کسی رأی بدهند یا ندهند اما اگر کسانی بخواهند در مقابل رأی ملت بایستند و با ایجاد مزاحمت رأی مردم را بشکنند، دخالت می کنم و در مقابل آنها خواهم ایستاد.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا