بین‌المللی

ده ها کشته در حمله ی هوایی آمریکا به یک مدرسه در سوریه

دست کم ۳۳ نفر در حمله هوایی جنگنده‌های آمریکایی به یک مدرسه در روستایی در غرب شهر رقه کشته شده‌اند. شهررقه در دست داعش است و مقر اصلی آنان محسوب می‌شود. این حمله دوشنبه شب صورت گرفت …

دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید دست کم ۳۳ نفر در حمله هوایی جنگنده‌های آمریکایی به یک مدرسه در روستایی در غرب شهر رقه کشته شده‌اند. شهررقه در دست داعش است و مقر اصلی آنان محسوب می‌شود. این حمله دوشنبه شب صورت گرفت.

به گزارش رسانه ها؛  این گروه می‌گوید از ساختمان این مدرسه واقع در روستای المنصوره به عنوان پناهگاه برای مردم آواره استفاده می شد.
گروه فعالان موسوم به “رقه در سکوت قتل عام می‌شود” گفته است سرنوشت ۵۰ خانواده که در آنجا بوده اند روشن نیست.
هر دو گروه بر این باورند که حمله توسط جت‌های ائتلاف به رهبری آمریکا انجام شده است.
این ائتلاف در این باره هنوز اظهار نظری نکرده است اما گفته است روز دوشنبه در نزدیکی رقه ۱۹ حمله انجام داده است. براساس اطلاعیه ائتلاف، در این عملیات “ستاد” گروه موسوم به دولت اسلامی سه بار مورد حمله قرار گرفت.
گروه موسوم به دولت اسلامی در سال ۲۰۱۴ رقه را پایتخت “خلافت آسلامی” اعلام کرد.
دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا می‌گوید یکی از فعالان محلی این گروه شاهد آن بوده که اجساد ۳۳ نفر از زیر آوار مدرسه در المنصوره، در حومه غربی رقه بیرون آورده شد.
کوتاه مدتی پس از آن، شبه‌نظامیان داعش به محل رسیدند و به تماشاگران دستور دادند محل را ترک کنند. پیش از آن، دو نفر زنده در محل یافت شده بودند.
ساکنین این روستا به دیدبان حقوق بشر سوریه گفته اند خانواده‌های آواره از استان‌های رقه، حمص و حلب در مدرسه زندگی می کردد.
دیدبان حقوق بشر سوریه گفته است درحملات هوایی دو هفته گذشته، شامل حمله روز دوشنبه که گمان می‌رود توسط نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا انجام شده دست کم ۱۱۶ غیرنظامی از جمله ۱۸ کودک و ۲۳ زن کشته شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا