احزاب و شخصیت‌ها

اتحاد فدائیان خلق: نوروزتان پیروز و خجسته باد!

فرارسیدن نوروز سال ۱۳۹۶ را به کارگران، زحمتکشان، معلمان، کارمندان، دانشجویان، نویسندگان، هنرمندان و همه هم‌میهنان‌مان در چهارگوشه جهان  شادباش می‌گوئیم

نوروز دگربار آمده است تا طراوت و تازگی و شور وسرزندگی را با جان‌مان در آمیزد. آمده است تا از رنج‌ها و حسرت‌ها، پیروزی‌ها و شکست‌ها؛ شادی‌ها و دل‌نگرانی‌های‌مان بگوئیم و از آرزوهای‌مان. آرزوهایی که هر ساله و با آمدن بهار بر لبانمان جاری می‌شود که  سال نو با خود شادی، سلامتی و بهروزی را برای همه مردمان ایران زمین و جهانیان به همراه آورد و میهنمان را از بختک شوم حکومت اسلامی رهائی بخشد.

۳۸ نوروز از حاکمیت رژیم ددمنش جمهوری اسلامی می‌گذرد. اما هر سال با سال قبل متفاوت است و هر نوروز ما را به پایان عمر این هیولای انسان‌خوار نزدیک می‌کند.  سالی که گذشت  سال گسترش مبارز کارگران و زحمتکشان برای احقاق حقوق خود بود، سال مبارزه معلمان در اعتراض به وضعیت نابسامان کار و زندگی آنها بود، سال اعتراض مردم خوزستان بود به وضعیت اسفناک شرائط محیط زیستی خود، که ناشی از سهل انگاری و بی توجهی حکومتیان به مسائل محیط زیست بود.سالی که گذشت  سالی مملو توحش بود و دستگاه  سرکوب رژیم   بر تعداد اعدامها در سراسر ایران و بویژه در کردستان و سیستان و بلوجستان افزود  و روزی نبود که تعداد بیشتری از زندانیان سیاسی بویژه جوانان مبارز در کردستان را به جوخه اعدام نسپارد.  سالی که گذشت سال افشاء شدن حقوق‌های نجومی و دزدیهای میلیاردی حکومتیان و دولتیان بود و همزمان سال دیگری بود برای چپاول و غارت ثروتهای ملی و دسترنج مردمان این مرز و بوم توسط حاکمان مستبد.

سالی که گذشت سال تغییر دولت امریکا و روی کار امدن رئیس جمهور جدیدی بود که شمشیر را علیه ایران از رو بسته است و جز با زبان تهدید و فشار سخن نمی‌گوید. سالی که گذشت سالی بود که همه وعده و وعیدهای دولت روحانی در رابطه با امضاء «برجام» و بهبود اوضاع اقتصادی  برآورده نشد   و برعکس تا جائی که به کار و زندگی و معیشت اکثریت مردم برمیگردد، اوضاع بدتر هم شده است.

پایان دادن به عمر جمهوری اسلامی، تنها در دست مبارزات متحدانه همه کارگران وزحمتکشان شهر وروستا  و اراده متحدانه زنان و مردان کشورمان برای تغییر این وضعیت است. به میزانی که اعتراضات اجتماعی و مبارزات اقشار مختلف جامعه گسترش یابد و همزمان فعالین اجتماعی و سیاسی موفق به سازماندهی هر چه بیشتر صفوف مردم در این اعتراضات شوند، به همان نسبت تحولی که نطفه‌های آن بسته شده است، به بار خواهد نشست و تن فرسوده این دیو بدسرشت را به خاک خواهد نشان، تا آزای، دمکراسی و عدالت اجتماعی را در چشم انداز ملموس تری قرار دهد.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران در آستانه سال نو، با یاد همه یارانی که در راه آزادی و بهروزی مردم جان باختند و همبستگی با عزیزانی که در حصارهای تنگ زندان‌های حکومت اسلامی از شرف و حرمت انسان پاسداری می‌کنند، نوروزی خرم و سالی پر از شادی برای همه ایرانیان در سراسر جهان آرزو دارد.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

اول فروردین ۱۳۹۶

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا