جوانان

مرگ روزانه ۸۰۰ کودک زیر ۵ سال دنیا در اثر بی آبی

تا سال ۲۰۵۰ دستکم نیمی از جمعیت جهان با بحران کم آبی و بی آبی و خطرات ناشی از آن مواجه خواهند بود.صندوق کودکان ملل متحد(یونیسف) در گزارشی نسبت به تشدید بحران کم آبی در جهان هشدار داد.

در این گزارش جدید آمارهای تکان دهنده و نگران کننده ای از وضعیت کم آبی و تهدیدات ناشی از آن بر کودکان در حال و آینده دیده می شود.

بر اساس این گزارش تا سال ۲۰۴۰ خطر کم آبی دستکم یک چهارم کودکان جهان یعنی بیش از ۶۰۰ میلیون نفر را در سراسر جهان در معرض مرگ یا بیماری های مهلک قرار خواهد داد.

مرگ روزانه 800 کودک زیر 5 سال دنیا در اثر بی آبی

بر اساس این گزارش هم اکنون روزانه ۸۰۰ کودک زیر ۵ سال در سراسر جهان به دلیل کم آبی و یا بیماری های ناشی از مصرف آب آلوده جان خود را از دست می دهند.

در گزارش یونیسف که به مناسبت روز جهانی آب انتشار یافته تاثبرات تغییرات اقلیمی و جنگ ها و بحران ها بر سر منابع آب و تاثیر آن بر زندگی کودکان در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است.

هر ساله با وجود افزایش تقاضا برای آب شرب، منابع تامین آب شیرین و سالم کمتر و کمتر می شود و هم اکنون بحران کم آبی و بی آبی ۳۶ کشور جهان را به صورت جدی در معرض تهدید قرار داده است.

هم اکنون بیش از ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار کودک زیر ۵ سال در کشورهای اتیوپی، نیجریه، سودان جنوبی و یمن به دلیل عدم وجود منابع آب سالم در معرض مرگ و یا بیماری های خطرناک قرار دارند.

در اتیوپی تنها در سال ۲۰۱۶ میلیادی جمعیتی بیش از ۹ میلیون نفر با بحران عدم دسترسی به منابع آب سالم مواجه بوده اند.

بر اساس گزارش یونیسف تا سال ۲۰۵۰ دستکم نیمی از جمعیت جهان با بحران کمبود منابع آب سالم مواجه خواهند بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا