زنان

انحطاط اخلاقی در حاکمیت خامنه ای

بجرئت می توان گفت، که رژیم« ولایت فقیه» یکی از غیر انسانی ترین نظام های حکومتی موجود در روی زمین است.شاید اشاره به این واقعیت دردناک، که در زندان های جمهوری اسلامی جه گذشت و می گذردبرای پی بردن به ماهیت پلید سران رژیم کافی باشد. اما برخی پدیده وجود دارد که نمیتوان آنها را تنها با خونخواری و سفاک سران مر تجع رژیم توجیه کرد. اینجا دیگر سخن از انحطاط اخلاقی مطلق در میان است. بر اساس خبرهای منتشره شده، دیوان عالی حکومتی حکم اعدام یک جوان ۲۱ساله به نام سینا دهقان را به اتهام توهین نوشتن مطالب انتقادی در شبکه اجتماعی مورد تایید قرار داد. در کنار این خبر هولناک ،قوه قضائیه از آزادی پنج فعال مدنی و رسانه‌ای محبوس در بند زنان زندان اوین، جلوگیری کرد…

پنج فعال مدنی و رسانه‌ای محبوس در بند زنان زندان اوین، در حالی همچنان دربازداشت موقت به‌سر می‌برند که پس از تامین چندباره وثیقه درخواستی از سوی خانواده‌ها، دادسرای فرهنگ و رسانه از آزادی موقت آنها امتناع می‌‌شود.

به‌گزارش «آمدنیوز» مهسا رجعتی، طاهره ریاحی، معصومه ضیاء، مونا مافی و مهرک کریم‌پور عندلیبی، پنج فعال مدنی و رسانه‌ای هستند که از نیمه دوم سال گذشته بازداشت و پس از تحمل حدود دو ماه انفرادی و پایان بازجویی‌ها با وعده آزادی موفت تا زمان برگزاری دادگاه از بند ۲۰۹ به بند نسوان زندان اوین منتقل شدند اما در طول چند ماه گذشته با وجود تودیع چندباره وثیقه درخواستی دادگاه، همچنان در بازداشت موقت به‌سر می‌برند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا