گوناگون

پنجاه درصد تالاب‌ها خشک شده‌اند

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت که به دلیل سوء مدیریت منابع آب، ۵۰ درصد تالاب های خشک شده اند. وی افزود “در حال حاضر لایحه حفاظت از تالاب‌ها در کمیسیون کشاورزی به تصویب رسید که برای رأی نهایی، در انتظار مطرح شدن آن در صحن علنی هستیم”…
Afbeeldingsresultaat voor ‫تالاب‌ها خشک شده‌‬‎

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی محمد شاعری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: “حدودا ۳ میلیون هکتار تالاب در کشور وجود دارد که ۵۰ درصد آنها به دلیل سوء مدیریت منابع آب، خشک شده اند”.

وی تصریح کرد: “تأمین نشدن حقابه تالاب‌ها، فقدان اولویت بندی در حل این بحران و سوء مدیریت منابع آب از دلایل مهم خشک شدن تالاب‌های کشور است”.

شاعری ادامه داد: “متأسفانه در سال‌های اخیر با توجه به بحرانی بودن شرایط، حل این معضل در اولویت قرار نگرفته و هیچ گونه اقدامی در خصوص احیای تالاب‌ها انجام نشده است”.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: “در حال حاضر لایحه حفاظت از تالاب‌ها در کمیسیون کشاورزی به تصویب رسید که برای رأی نهایی، در انتظار مطرح شدن آن در صحن علنی هستیم”.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا