اخبار

مضحکه « انتخابات»، پیامی که «تاریخی »می شود

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همزمان با آن پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز برگزار خواهد شد. و« اصلح »ها از میان «صالح» های دستچین شده توسط شورای نگهبان از صندوق ها بیرون می آیند. امروز پس از گذشت ۳۸ سال از موجودیت جمهوری اسلامی، و برگزاری ده‌ها انتخابات گوناگون، سران رژیم در اجرایِ انتخابات‌های مهندسی‌شده به‌آن درجه از مهارت و تجربه رسیده است که شرکت کردن و یا شرکت نکردن در آن‌ها دیگر برایش مسئلهٔ اصلی نیست. به‌ویژه اینکه، کاملاً آشکار شده است که از درون «انتخابات نمایشی قابل‌پذیرش حاکمیت» نتیجه‌یی به‌نفع مردم حاصل نمی‌شود…

به گزارش  تسنیم، حسین الله‌کرم رئیس شورای هماهنگی حزب‌الله ظهر امروز (یکشنبه ۶ فروردین) پس از ثبت‌نام در انتخابات شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران گفت:« خبرهای خوبی دارد». الله‌کرم با بیان اینکه به لحاظ تحصیلاتی شاید در این دوره کسی تحصیلکرده‌تر از من پیدا نکنید، تصریح کرد: من هم دستی در مهندسی دارم و هم دکتری مدیریت که شما هرگز فکرش را نمی‌کردید. بلکه بنده را شخصیتی چماق بر دوش می‌‌بینند».

سردسته چماقداران تهران، کسی که رهبری حمله به تمام نهادهای مدنی و تظاهراتهای مسالمت آمیز و دفتر احزاب سیاسی را در تهران برعهده داشت در روز ثبت نام خود گفت:« با اینکه در ۳۵سال گذشته به فعالیت‌های امنیتی و دفاعی پرداخته ام؛  اما، البته یک راهکار غیرقانونی هم در سال ۸۸ دیدیم. در سال ۸۸ وقتی انتخابات به زعم یک عده خوش نیامد، اردوکشی در خیابان‌ها کردند  و ۸ ماه توسعه کشور را متوقف کردند. بنده در سال ۸۸ در بالکان دیپلمات بودم و به یک دیپلمات انگلیسی گفتم بصیرت سیاسی به معنای این است که نگذاریم دشمن سوءاستفاده کند.وی افزود: «برخی ساختارشکنی‌ها به بهانه توسعه سیاسی در دوره اصلاحات اعتراض داشتیم،ولی علم و کتل حسین را آتش نزدیم».

رییس شورای هماهنگی  حزب الله (لباس شخصی ها)در واکنش به این پرسش که علت حضور مجدد او چیست، گفت: با این کار دوبار تیتر می شوم که این خوب است. او همچنین ادامه داد: بعضی می‌خواهند چهره ای «مختلف» از من نشان دهند.

کسانی که قرار است  شورای نگهبان آنها را «صالح» تشخیص دهد و  احتمالا می بایست از صندوق ها سر در آورند،رییس شورای هماهنگی حزب الله و یا افرادی همانند اوست؛ هنگامی که یکی از خبرنگاران از او پرسید، منظورتان از چهره مختلف چیست، گفت:« آنها که از زاویه پایین از بنده عکس گرفتند، می‌دانند!»

رژیم برای تداوم حیات خویش با استفاده از انواع نیرنگ ها، از مهندسی کردن یک انتخابات به انتخابات دیگر می‌رود و کوچک‌ترین تغییری در وضعیت دهشتناک مردم که در فقر و محرومیت فزاینده و فضای ترور و اختناق رژیم زندگی می‌کنند پدید نمی‌آید. افزون بر این، کودتای انتخاباتی سال ۱۳۸۸ و سرکوب خشن و کشتار شهروندان معترض و پایمال کردن رأی میلیون‌ها ایرانی، به زندان انداختن نامزدهای انتخاباتی که میلیون‌ها هموطن مان به آنها رأی داده بودند، و تحمیل دولت عمیقاً فاسد و ضدمردمی احمدی‌نژاد، نشان داد که رژیم ولایت فقیه و رهبران مرتجع آن نه‌فقط اعتقادی به حقوق مردم ندارند، بلکه ادامهٔ حیات خود را با سرکوب خشن و خونین این حقوق گره زده‌اند.

شوم نامبارک و تیره روزی چنین انتخابات و نتیجه آن ، از همین نخستین روزهای ثبت نام هم معلوم است؛ که در شرایط حاکمیت «مطلقه مذهبی»، انتخابات به معنای رایج آن نمی تواند وجود داشته باشد. هنگامی که« احمدی نژاد» با سابقه هشت سال چپاول و غارت در راس قوه مجریه قرارداشت و همفکر نزدیک برای دیکتاتور مطلقه ولایت فقیه بود . موقع اعلام آمادگی مجدد برای ثبت نام کارزار تبلیغاتی انتخابات به علی خامنه ای مراجعه می کند؛تا تعین تکلیف شود. خامنه ای می گوید من او را از حضور در انتخابات ۱۳۹۶ حذف کردم! این یعنی “نظام ولایی و تعیین نتیجهٔ نهایی انتخابات !

اما با وجود داشتن اطمینان به نتایج« انتخابات» کنترل شدهّ گردانندگان رژیم در آستانه برگزاری آن نا آرام هستند و نگرانی خود را از بی تفاوتی مردم پنهان نمی کنند. از این روست که در آستانه «انتخابات» همانند انتخابات گذشته شخص خامنه ای وارد میدان شده و آنرا دارای اهمیتی مضاعف دانسته و اعتراف می کند:«در درجه اول برای این حقیر آنچه که مهم است شرکت عمومی در انتخابات است. همه آحادی که می توانند رای دهند و مشمول قانونند، وارد انتخابات شوند و آن را پرشور کنند». علاوه بر خود او امامان جمعه و جماعت، صدا و سیمای جمهوری اسلامی و دیگر وسایل تبلیغاتی، فعالیت تب آلودی را برای تشویق مردم به شرکت در انتخابات انجام می دهند. و زورگویی ها و تهدید های علنی در صورت عدم شرکت را با تکلیف شرعی – الهی وا نمود می کنند

شرکت در روندی که مرتجعان حاکم حتی حداقل حقوق شهروندان برای انتخاب نمایندگان خود را با خشونت پایمال  کرده و می کنند، ثمری جز تثبیت موقعیت حاکمیت ارتجاع و پشت کردن به خواست های جنبش مردمی  معنای دیگری ندارد!باید با مبارزهٔ همه‌جانبهٔ نظری-سیاسی به این سراب که در چارچوب حکومت اسلام‌گرایان که سررشتهٔ امور را به دست میگیرند، یک بار برای همیشه پایان داد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا