گوناگون

درگیری مسلحانه و انفجار در مسجد سلیمان

منطقه هشت بنگله در مسجد سلیمان صحنه تیراندازی از داخل دو پژو و پراید به خودروی دیگر بوده است. فرماندار این شهرستان اختلاف‌های سیاسی، امنیتی و طایفه‌ای را منتفی دانست. در یک جایگاه سی‌ان‌جی نیز انفجاری روی داده است.

شهر مسجد سلیمان در شامگاه شنبه پنجم فروردین شاهد یک درگیری مرگبار مسلحانه و انفجار در جایگاه سی‌ان‌جی بود. تیراندازی از داخل دو پراید و پژو به سوی یک خودروی دیگر در منطقه هشت بنگله به کشته شدن یکی از سرنشینان خودروی مقابل انجامید.

مقتول مردی ۳۰ ساله است. سرنشین دیگر خودرو نیز به شدت مجروح شده و وضعیت وخیمی دارد.  تبادل آتش حوالی ساعت ۲۱:۳۰ شب روی داده است.

علیرضا گرویی، فرماندار مسجد سلیمان در توضیح ماوقع به خبرگزاری ایسنا گفته که این درگیری اختلافات سیاسی، امنیتی و طایفه‌ای نبود: « ظاهرا دو خودروی پراید و پژو که یکی از طرفین اختلاف بوده‌اند، خودروی دیگر را شناسایی و طی تعقیب و گریز اقدام به تیراندازی کرده‌اند.»

به گفته گرویی، نیروی انتظامی توانسته در تعقیب خودروهای ضارب، صاحب پراید و یکی از ضاربان را دستگیر کند. او بدون ذکر جزییات، عنوان کرده که سرنخ‌های قابل توجهی از این نزاع به دست آمده است.

مسجد سلیمان در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی اهواز قرار دارد.

چند ساعت پیش از این درگیری مسلحانه، انفجاری در جایگاه CNG در مسجد سلیمان روی داد. انفجار به زخمی شدن ۵ نفر منجر شده و علت امر هنوز روشن نیست.

این جایگاه مقابل ساختمان فرمانداری مسجد سلیمان قرار دارد.

خبرگزاری ایرنا به نقل از یک “منبع آگاه” نوشته که در این انفجار سه خودروی حاضر در جایگاه آسیب دیده‌اند. این منبع احتمال داده که نقص فنی و عدم رعایت نکات ایمنی در حین سوخت‌گیری موجب حادثه شده است.
دویچه وله فارسی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا