گوناگون

فعالان کرد خواستار عذرخواهی صداوسیما شدند

تعدادی از فعالان اجتماعی در کردستان اقدام صداوسیما را بی حرمتی به کردها دانسته و آنرا محکوم کردند. به گزارش ٱژانس خبری موکریان، امضاکنندگان نامه “ضمن اعتراض به عملکرد صداوسیما خواهان عذرخواهی رسمی مسئولین شبکه دو از کوردها” شدند…
4500 نفر خواستار عذرخواهی صداوسیما شدندبه گزارش ایلنا، تعداد امضاهای جمعی کنشگران مدنی و فعالان حوزه زنان پای نامه اعتراض به توهین صداوسیما به لیلا رجبی ورزشکار ایرانی حاضر در المپیک ریو به ۴۵۰۰ رسید.

جلال محمودزاده، محمدقسیم عثمانی و محسن بیگلری نمایندگان مهاباد، بوکان، سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد با عوامل این برنامه و جلوگیری از پخش اینگونه برنامه ها از صداوسیما شدند.
در یکی از برنامه های کلاه قرمزی، که چندسالی است به مناسبت عید نوروز در شبکه دو سیما و برای کودکان پخش می شود، روز سی ام اسفند ٩۵ دستمال زنان کورد را برتن یک عروسک کارتونی پوشانده بودند.
مدیر شبکه دو در پاسخ به هجمه اعتراض ها به پخش این برنامه گفت: “نیتی پشت سر پخش این برنامه نبوده است”.

متن نامه فعالان کورد و اسامی امضاکنندگان به شرح زیر می باشد:
بنام خدا
ملت شریف ایران؛
همچنانکه مستحضرید، بار دیگر بی حرمتی به لباس کوردی از سوی شبکه دو صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و اصرار به بازپخش آن، تکرار شد!
با یادآوری این نکته که اولین و آخرین بار نبوده که ملت ما به شیوه های فراقانونی و سلیقه ای مورد هجمه و بی حرمتی قرار گرفته است.
لذا ما فعالین سیاسی و مدنی ضمن اعتراض شدید به این عمل وقیح و غیرقانونی صدا و سیما بجد خواهان معذرت خواهی رسمی مسولین شبکه دو از ملت کورد و برخورد انظباتی با خاطیان و دست اندرکاران موضوع مربوطه هستیم.
بدین وسیله از کلیه اصحاب مطبوعات، نمایندگان مجلس، نهادهای مدنی و… تقاضا داریم با ما همصدا و در رسانه ای کردن موضوع یاری رسانند.

کمپین اعتراض به توهین به لباس کوردی

خالد توکلی
رشید ایلخانی زاده
سیدمحسن رضوی
زهرا ططری
محمد شعبانی
ازاد مستوفی
عبدالعزیز مولودی
روف کریمی
رحیم فرهمند
ازاد محمدیانی
مسعود کردپور
شورش حیدری
علی اسماعیل زاده
علیرضا عمر پور
مدینه ارژنگی
احمد حبیبی
سیامک رحمانپور
عبدالله قادر زاده
صابر موسی زاده
فرشید هکی
جعفر قادری
بیژن رحمانی
محمد قربانی
باقر پیری
صلاح الدین عباسی
یحیی مولودی
مولود خوانچه زرد
عثمان عثمانی
دیاکو کیانی
صلاح منگور
سویسنه اسماعیل نژاد
صلاح پزشکی
رحمان اسماعیل نژاد
اسماعیل حسین نژاد
اوین قادری
کمال محبی
فاطمه خوش نمک
محمد باوردی مقدم
سوما صفاری.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا