گوناگون

دستگاه قضایی آلمان جاسوس سپاه پاسداران را به ۴ سال زندان محکوم شد

دادسرای آلمان حیدر سید مصطفی را به همکاری با سپاه قدس سپاه پاسداران متهم کرده که شهروندان دیگر کشورها را برای جاسوسی در خارج از مرزهای ایران به کار گرفته و آموزش می دهد…
Afbeeldingsresultaat voor ‫سپاه پاسداران‬‎

رادیو فرانسه: دستگاه قضایی آلمان یک پاکستانی را به اتهام جاسوسی به سود اطلاعات سپاه پاسداران به زندان محکوم کرد.

دستگاه قضایی آلمان یک پاکستانی را به اتهام جاسوسی به سود اطلاعات سپاه پاسداران ایران به زندان محکوم کرد. سخنگوی دادگاه برلین اظهار داشت که یک پاکستانی ٣١ ساله به نام حیدر سید مصطفی به اتهام جاسوسی دربارۀ یک دانشگاهی فرانسوی-اسرائیلی و یک نمایندۀ پیشین مجلس آلمان به ۴ سال و ٣ ماه زندان قطعی محکوم شده است.

شهروند پاکستانی که در خدمت سرویس های اطلاعاتی سپاه پاسداران ایران بوده در سال ٢۰١۵ دربارۀ یک دانشگاهی فرانسوی به نام پروفسور “دیوید روآش” در مدرسۀ عالی بازرگانی پاریس و سپس در آلمان در بارۀ “راینهولد روبه” نمایندۀ پیشین مجلس آلمان از حزب سوسیال-دموکرات و رییس پیشین “انجمن آلمان و اسرائیل” جاسوسی کرده و اطلاعات خود را در اختیار سرویس های اطلاعاتی سپاه پاسداران نهاده است.

حیدر سید مصطفی که اهل کراچی است در نخستین جلسۀ محاکمۀ خود از صحبت کردن خودداری کرد. به گفتۀ وکلای وی، متهم پاکستانی دلیل سکوتش را ترس اعلام کرده بی آنکه توضیحی در این باره بدهد.

دادسرای آلمان حیدر سید مصطفی را به همکاری با سپاه قدس سپاه پاسداران متهم کرده که شهروندان دیگر کشورها را برای جاسوسی در خارج از مرزهای ایران به کار گرفته و آموزش می دهد.

حیدر سید مصطفی در سال ٢٠١٢ به عنوان دانشجو وارد آلمان شد. او در تابستان سال ٢۰١۵ پروفسور فرانسوی-اسرائیلی، “دیوید روآش”، را که نویسندۀ آثار متعددی دربارۀ مراقبت های تکنیکی است، هدف جاسوسی قرار داد و اطلاعات بسیاری دربارۀ او و تدابیر امنیتی در مدرسۀ عالی بازرگانی پاریس در اختیار رابط های ایرانی اش گذاشت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا