حقوق بشر

آخرین وضعیت فعالین کارگری و مدنی بازداشت شده در کامیاران و سنندج

کانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها ۸فروردین ۹۶: در طی هفته های گذشته در سنندج و کامیاران ۴تن از فعالین کارگری و مدنی به نام های محمد رضا آهنگر، رشید شرفیان، سعید یوزی و صالح امانی توسط نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات دستگیر و کماکان در بازداشت به سر می برند…
آخرین وضعیت فعالین کارگری و مدنی بازداشت شده در کامیاران و سنندج

به گزارش شبکه حقوق بشر کُردستان، محمدرضا آهنگر، فعال کارگری که از ۲۳اسفند ۹۵، در بازداشت به سر می‌برد، طی روزهای گذشته از بازداشتگاه اطلاعات کامیاران به زندان سنندج منتقل‌ شده و تاکنون دادگاهی برای رسیدگی به وضعیت او تشکیل نشده است.
از سویی دیگر، رشید شرفیان، از اعضای کمیته برگزاری مراسم نوروز پالنگان که همزمان با محمدرضا آهنگر بازداشت شده بود، در یک تماس تلفنی از نگهداری خویش در یک بازداشتگاه امنیتی در محلی نامعلوم خبر داده است.
علیرغم گذشت دو هفته از بازداشت این فعال مدنی، تاکنون از علت دستگیری او اطلاعی کسب نشده است.
همانطور که در خبرهای قبلی آورده بودیم در اواخر سال ۹۵ (پنجشنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷اسفند ۹۵)، ۲فعال مدنی کامیاران و سنندج به نام های صالح امانی و سعید یوزی توسط لباس شخصی های وزارت اطلاعات بازداشت شده بودند.
لازم به ذکر است که سعید یوزی، فعال کارگری در یکی از خیابان‌های شهر کامیاران و صالح امانی، فعال کارگری اهل کامیاران ساکن حاجی‌آباد سنندج در منزلش توسط نیروهای امنیتی بازداشت‌ شده‌ بودند.
صالح امانی بعد از ۱۲روز نگهداری در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مرکزی سنندج منتقل شده اما علی‌رغم مراجعه خانواده سعید یوزی به دادگاه و اداره اطلاعات کامیاران، همچنان از علت و محل بازداشت وی اطلاعی به‌دست نیامده است.
گفتنی است در آستانه‌ی نوروز امسال و روزهای بعد از آن دستکم ٢٧شهروند کُرد در ارتباط با برگزاری جشن باستانی نوروز و بکارگیری نماد “جامانه” توسط مأموران امنیتی بازداشت شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا