بین‌المللی

حزب کمونیست فرانسه دو نامزد اصلی چپ را به اتحاد در انتخابات فراخواند

“پی یر لوران”، دبیر ملی حزب کمونیست فرانسه، امروز چهارشنبه ٢٩ مارس نامزد حزب سوسیالیست، بنوآ هامون، و نامزد چپ رادیکال، ژان-لوک ملانشون، و همچنین “یانیک ژادو” نامزد سبزهای فرانسه را برای رسیدن به توافق بر سر نامزد واحد در انتخابات ریاست جمهوری به ملاقات و گفتگو فراخواند.

دبیر ملی حزب کمونیست فرانسه به ویژه پس از حمایت مانوئل والس از نامزد سانتریست ها، امانوئل ماکرون، توافق هامون و ملانشون را برای رسیدن به چنین توافقی بیش از ضروری دانست و از این احتمال به عنوان هموار کردن بستر پیروزی چپ در انتخابات پیش رو یاد نمود.

در واکنش به حمایت والس از ماکرون، بنوآ هامون، نامزد حزب سوسیالیست نیز در یک نشست مطبوعاتی از حزب کمونیست، ژان-لوک ملانشون، خواست که برای پیروزی چپ در انتخابات آینده به او بپیوندند. او گفته است : “چپ برای پیروزی در انتخابات نیازمند اتحاد فوری است و برای همین منظور همۀ رأی دهندگان، همۀ مخالفان بی عدالتی، سوسیال-دموکرات های وفادار به توسعۀ اجتماعی و دموکراسی و همچنین حزب کمونیست و کمونیست ها، پی یر لوران و ژان لوک ملانشون را به اتحاد فرامی خوانم.”

در این حال، ژان لوک ملانشون نیز می کوشد با افزایش فاصله اش در نظرسنجی ها با بنوآ هامون موقعیت خود را به عنوان نامزد واحد احتمالی چپ در انتخابات آینده تقویت کند.

بر اساس نظرسنجی ها مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی، و امانوئل ماکرون، نامزد سانتریست ها، هر کدام از پشتیبانی ٢۵ درصد آرای عمومی برخوردارند و به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه خواهند یافت. همین نظر سنجی ها تصریح می کنند که “ژان-لوک ملانشون”، از حمایت ١۵ درصد آرای عمومی و بنوآ هامون، نامزد حزب سوسیالیست، از پشتیبانی ١٠ درصد آرای برخوردارند.
رادیو فرانسه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا