گوناگون

مطرح شدن “نقش ارتش آلمان” در حمله‌ای مرگبار در سوریه

ارتش آلمان ظاهرا در حمله‌ای مرگبار در سوریه نقش داشته است؛ حمله‌ای که گفته می‌شود با مرگ شمار زیادی غیرنظامی همراه بوده است. به گزارش رسانه‌ها هواپیماهای تورنادوی آلمان از مکانی که هدف قرار گرفت، عکس گرفته بودند.

طبق تحقیقات شبکه اول تلویزیون آلمان و همچنین گزارش چند رسانه‌ی آلمانی دیگر از جمله روزنامه “زوددویچه”، هواپیماهای جنگنده‌ی تورنادوی ارتش آلمان در تاریخ ۱۹ مارس سال جاری میلادی از یک مجتمع ساختمانی در منطقه المنصوره در نزدیکی رقه در سوریه عکس‌برداری کرده و تصاویر را در اختیار ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار داده‌اند.

گفته می‌شود که تصاویر مزبور یک روز پس از این ماجرا مورد استفاده قرار گرفته‌اند تا این مجتمع ساختمانی هدف بمباران قرار گیرد. گفته می‌شود که این روند به شورای امور دفاعی در پارلمان آلمان نیز اطلاع داده شده بود.

طبق گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، این مجتمع ساختمانی یک مدرسه بوده و در جریان این بمباران نیز دست کم ۳۳ غیرنظامی کشته شدند. شماری از آنها زن و کودک بودند.

این سازمان چهارشنبه گذشته (۲۲ مارس / ۲ فروردین) ضمن انتشار خبر این حمله اعلام کرد که حدود ۴۰ خانواده در مجتمع ساختمانی مزبور اسکان داده شده بودند. گزارش‌های سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه بر گفته‌های شاهدان محلی استوار است و این گزارش‌ها معمولا موثق ارزیابی می‌شوند.
دویچه وله فارسی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا