گوناگون

واکنش محسن رضائی به سخنرانان جنجالی احمدی‌ نژاد

رادیو فرانسه: محسن رضائی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت «نظام»، نسبت به سخنرانی اخیر و جنجالی «محمود احمدی‌نژاد»، رئیس دولت نهم و دهم رژیم، واکنش نشان داد که امیدوار است که احمدی‌نژاد “هرچه زودتر حرف هایش را تکذیب کند”…

Afbeeldingsresultaat voor ‫عکس رضایی با احمدی نژاد‬‎

رضائی که در مسجد سلیمان، واقع در استان خوزستان، سخنرانی می‌کرد، گفت: “شنیده‌ام که فردی به خوزستان، مشهد  آمده و یک حرف‌هایی زده است که امیدوارم هرچه زودتر حرف‌هایش را تکذیب کند.”

محسن رضائی که به نظر می‌رسد مخاطب این سخنرانی احمدی‌نژاد را خامنه‌ای فرض کرده، ادامه داده است: “رهبر این رژیم،  خامنه ای هستند و ما همه پیشرفت هایمان را مدیون رهنمودهای ایشان هستیم.”

محمود احمدی‌نژاد، که از سوی رهبر جمهوری اسلامی، از نامزد شدن در انتخابات آینده ریاست جمهوری منع شده، روز ۲ فروردین در یک سخنرانی در مسجدی در اهواز، بدون ذکر نام کسی، از خوی “سلطنتی” فردی که فکر می‌کند “۸۰ میلیون نفر نمی‌فهمند و او می‌فهمد” انتقاد کرد.

احمدی‌نژاد در این سخنرانی که بخش‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، گفت: “هر کی فکر می‌کنه ملت نمی‌فهمند نفهم ترین آدم های کره زمینه. هشتاد میلیون نمی فهمه، تو می‌فهمی؟ آخه این این چه استکباریه؟ این چه سلطنتیه تو وجود بعضیا پیدا شده است؟”

ناظران سیاسی معتقدند که مخاطب این سخنان احمدی‌نژاد شخص حسن روحانی است و موضوع مورد اعتراض نیز حذف برخی از مردم از دریافت یارانه نقدی است؛ با این حال، برخی از چهره‌های سیاسی به ویژه نزدیکان حسن روحانی سعی دارند که خامنه‌ای را مخاطب این سخنان اعلام کنند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا