گوناگون

انفجار بمب در متروی سن ‌پترزبورگ دستکم ده کشته برجای گذاشت

به گزارش رسانه‌های روسیه، در انفجار متروی سن بترزبورگ دستکم ۱۰ نفر کشته و ۲۰نفر مجروح شده‌اند. انفجار همزمان با سفر ولادیمیر پوتین به سنت پترزبورگ روی داده است. در دهه قبل مسکو آماج حملات انفجاری مشابه‌ای بود.

به گزارش خبرگزاری‌ها روز دوشنبه (۳ آوریل/ ۱۴ فروردین) انفجاری در متروی شهر سنت پترزبورگ روسیه رخ داد که بر اثر آن تعدادی کشته و مجروح شده‌اند. خبرگزاری تاس روسیه از ۱۰ کشته و ۲۰ مجروح خبر می‌دهد.

گزارش تلویزیون روسیه هم از تدابیر امنیتی شدیدتر و از جمله مسدودکردن سه ایستگاه مترو در شمال پترزبورگ حکایت دارد. در عکس‌هایی که درشبکه‌های اجتماعی انتشار یافته‌اند، شماری مجروح و مقتول دیده می‌شوند که بر روی سکوهای مترو افتاده‌اند.

مسکو و برخی ازشهرهای روسیه به ویژه در ده، پانزده سال گذشته آماج بمب‌گذاری‌ها و حملاتی بوده‌اند که اغلب به گروه‌های افراطی قفقاز شمالی و از جمله شورشیان چچن نسبت داده شده‌اند.

به گزارش رسانه‌های روسیه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که در حال حاضر برای دیدار با رئیس جمهور بلاروس در سن پترزبورگ اقامت دارد در جریان انفجار در متروی این شهر قرار گرفته  است. او این حادثه را به بازماندگان قربانیان تسلیت گفته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا