گوناگون

مسکو: نیروی هوایی سوریه یک انبار مهمات شیمیایی تروریست‌ها را در ادلب نابود کرد

وزارت دفاع روسیه از نابودی انبار مهمات و تجهیزات نظامی حاوی مواد سمی و شیمیایی متعلق به تروریست‌ها در استان ادلب توسط نیروی هوایی سوریه خبر داد.

Bildergebnis für ‫سوریه یک انبار مهمات شیمیایی تروریست‌ها‬‎

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سرلشکر “ایگور کوناشینکوف” سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه امروز، چهارشنبه، اعلام کرد که هواپیماهای نیروی هوایی ارتش سوریه در جریان حملاتی در نزدیکی منطقه مسکونی خان شیخون در استان ادلب، انبار نگهداری مهمات و مرکز تجمع تسلیحات نظامی تروریستها را منهدم کردند که در آنها مقادیر زیادی مواد سمی و شیمیایی که از عراق به این کشور وارد شده بود، وجود داشت.

این مقام نظامی روس گفت: «بر اساس اطلاعات مرکز کنترل پروازهای هوایی روسیه، شب گذشته از ساعت ۱۱.۳۰ الی ۱۲.۳۰ به وقت محلی، جنگنده های نیروی هوایی سوریه حملاتی را به مناطق شرقی در نزدیکی منطقه مسکونی خان شیخون انجام دادند که در جریان آن انبار مهمات و مرکز تجمع تجهیزات نظامی تروریستها منهدم شد. در این انبار مقادیر زیادی مهمات و مواد سمی و شیمیایی که تروریستها از خاک عراق وارد کرده بودند، نگهداری میشد.»

به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه، در این انبار، کارگاههای آموزشی برای ساخت بمبهای حاوی مواد سمی وجود داشت و مهمات شیمیایی نیز توسط تروریستها در حملات آنها به شهر حلب سوریه مورد استفاده قرار گرفته بود.

روز گذشته خبرگزاری رویتر اعلام کرد که در جریان حملات شیمیایی به مناطق مسکونی در استان ادلب ۵۸ نفر، از جمله ۱۱ کودک کشته شدند. منابع غربی هواپیماهای سوری یا روسی را عامل این حمله نامیده اند، ولی ارتش سوریه، تروریستها را مسئول این حمله می داند. وزارت دفاع روسیه نیز شرکت نیروی هوایی این کشور در چنین حملاتی را تکذیب کرده است.

سازمان ملل متحد در حال تحقیقات اولیه برای روشن شدن این مسئله است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا