اخبار

مجری قتل‌ عام زندانیان سیاسی رسماٌ اعلام کاندیداتوری کرد!

پس از اینکه زمزمه هایی در خصوص احتمال کاندیداتوری « ابراهیم رئیسی» عضو هیئت مرگ در انتخابات ریاست جمهوری طی ماه های اخیر شنیده می شد؛ خبرگزاری ها امروز پنجشنبه خبر دادند، رییسی رسما داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد. او که اکنون بر تشکیلات کلان مالی آستان قدس ولایت می‌کند؛ یکی از مهمترین سابقه اجراییش شرکت در مدیریت کشتار  هزاران زندانی سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ است.

در کشوری که قانون در آن حاکم باشد اگر کسی مرتکیب مرگ یک نفر شود  او را قاتل می نامند. اما در رژیم «فقها» آدم کشان  حرفه ای را بر مسند قدرت می نشانند. در این راستا، بسیاری از تحلیلگران ابراهیم رئیسی را بدلیل نقش محوری شان در هیئت  مرگ که نزدیک به پنج هزار زندانی سیاسی را در جریان فاجعه ملی به چوبه دار فرستادند ؛ایشان  در سطح بین المللی نیز مورد اتهام است و بر علیه ایش پرونده مفتوحه وجود دارد…
Afbeeldingsresultaat voor ‫رئیسی روحانی و خامنه ای‬‎

به گزارش «تابناک»، شنیده شده است که ابراهیم رئیسی طی روزهای گذشته از عضویت در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات استعفاء کرده و این یکی از نشانه های قوت گرفتن احتمال کاندیداتوری وی است؛ چرا که اعضای هیات نظارت بر انتخابات در صورتی که قصد کاندیداتوری داشته باشند، باید از عضویت در این هیات استعفا کنند.

همچنین شنیده شده است که  وی دیداری را با خامنه ای در روز سوم فروردین ماه سال جاری برگزار کرده و یکی از مباخث مطرح شده موضوع کاندیداتوری رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم بوده است. آنطور که شنیده شده است نظری دال بر نفی یا تائید کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری آتی عنوان نشده است.[ چون مهلت ثبت نام داوطلبان نامزد شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری بین روزهای ۲۲ تا ۲۷ فروردین‌ماه ۹۶ است. هنوز هیچ‌یک از سیاستمداران مطرح در “نظام”- حتی حسن روحانی- نامزدی خود در انتخابات را اعلام نکرده‌اند، زیرا بده‌بِستان‌ها، رقابت‌ها و رایزنی‌های سیاسیِ پشت درهای بسته بین خودی‌ها، با نظارت عالیهٔ “نمایندهٔ خدا بر زمین” و زیر سایهٔ او- به‌ویژه به‌دور از چشم و پنهان از نظر مردم- باید نخست انجام شود. نقل از نامه مردم شماره ۱۰۰۲۲]

از سویی خبری در خصوص انتصاب برخی اعضای ستاد انتخاباتی  رئیسی برای انتخابات ریاست جمهوری آتی آمده است. شنیده شده که «علی اصغر عنابستانی» رئیس ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در استان خراسان و از استانداران او در دولت دهم به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی استان خراسان برگزیده شده است.

همچنین برخی از اعضای ستاد او نیز انتخاب شده اند که عمدتا گرایش آنها به سمت جبهه پایداری است. البته گویا انتخاب اعضای ستاد انتخاباتی رئیسی به صورت موقتی و تا زمان تصمیم گیری نهایی جمنا است. بدین شکل که پس از تشکیل ستاد انتخاباتی از سوی جمنا برای کاندیدای نهایی این ساز و کار انتخاباتی که احتمالا رئیسی خواهد بود؛ کار ستاد مذکور پایان یافته خواهد بود.

همچنین شنیده شده است، شهردار مشهد یعنی «سید صولت مرتضوی » که اهل باباحیدر در چهارمحال و بختیاری است و البته رئیس ستاد انتخاباتی وزارت کشور در دولت «محمود احمدی نژاد» بوده است، اخیرا جلسه ای را برای برخی فعالان سیاسی بختیاری در غرب کشور برگزار کرده و برای « ابراهیم رئیسی» در این جلسه تبلیغ  ویژه ای می شود.

[در نتیجه‌گیری‌ای کلی می‌توان به‌درستی به این نکته اشاره کرد که، رژیم ولایت فقیه به‌سوی بحران‌های فزاینده خطرناکی پیش می‌رود. نکتهٔ مهم دیگر اینکه، در هر انتخابات ریاست جمهوری رویکردهای سران دیکتاتوری حاکم برای حل بحران‌ها و گزینه‌های فراروی آنان محدودتر می‌شوند، زیرا تضاد بنیادی مردم با حاکمیت ولایت فقیه تضادی است آشتی‌ناپذیر که ‌حل آن با رئیس جمهور شدن آدم‌کشی مانند ابراهیم رئیسی و یا سیاستمدار سربه‌فرمانی(یا به‌قول خودش حقوقدان!) همچون حسن روحانی ممکن نیست. تضاد مردم با استبداد دینی تنها یک راه‌حل دارد و آن طرد بی‌قیدوشرط حاکمیت ولایت فقیه است تا بتوان بسترهای لازم در مسیر انجام رفرم‌های بنیادین و در جهت گذار به مرحلهٔ دموکراتیک را فراهم کرد. به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ ۱۰۲۲، ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۶]

***

ابراهیم رئیسی کیست؟

کسی که در بزرگترین جنایات جمهوری اسلامی دست داشته

https://www.youtube.com/watch?v=Kw5b5SfDIlk

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا