گوناگون

روسیه خواستار برگزاری جلسه فوری شورای امنیت برای حمله آمریکا به سوریه شد

پس از بولیوی، روسیه نیز برای بررسی موضوع حمله موشکی آمریکا به سوریه که یک پایگاه مهم عملیات ارتش این کشور در مبارزه علیه تروریست ها را هدف قرار داده، خواستار برگزاری فوری جلسه شورای امنیت شد…

به گزارش ایرنا، ویکتور اوزروف رئیس کمیسیون امور دفاعی شورای فدراسیون روسیه( مجلس سنا) این درخواست را امروز (جمعه) اعلام کرد.
وی اظهار کرد: این اقدام آمریکا ممکن است به عنوان تجاوز به یک کشور عضو سازمان ملل قلمداد شود.
همچنین ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که بیانیه رسمی این کشور در برابر تجاوز مستقیم آمریکا به سوریه صادر خواهد شد.
شبکه تلویزیونی تسارگراد روسیه در این باره گزارش داد: بیانیه به زودی در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.
بولیوی نیز در اولین لحظات انتشار خبر تجاوز نظامی آمریکا به سوریه، خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت شده بود.
تارنمای خبری «تودی»، به نقل از یک منبع آگاه که نامش فاش نشده، تاکید کرده است که بولیوی خواستار بررسی حمله موشکی امروز جمعه آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه شده است.
خبر حمله موشکی آمریکا به سوریه درحالی منتشر می شود که جلسه روز پنجشنبه (به وقت محلی) شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی حادثه شیمیایی ادلب بدون رای گیری درباره پیش نویس قطعنامه های پیشنهادی پایان یافته بود.
نخستین تجاوز مستقیم آمریکا در دوره ترامپ به مواضع ارتش سوریه بامداد جمعه با شلیک ۵۹ موشک به پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص آغاز شد.
این حمله موشکی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل و کنگره آمریکا و از ناوهای آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه و به بهانه حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب انجام شده است.
این درحالی است که دولت سوریه بکارگیری هرگونه سلاح شیمیایی را رد کرده است.
ارتش سوریه در شرق استان حمص با گروه تروریستی داعش و در شمال آن با گروه تروریستی جبهه النصره مبارزه می کند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا