گوناگون

از سرکوب جنبش مردمی تا ارسال تریاک به اروپا

در مرحله کنونی با افشاگری های وسیع، سیاست و عملکرد سپاه را در نزد افکار عمومی باید بر ملا ساخت . انحلال سپاه و بسیج، به عنوان ارگان های توطئه گر و ضد مردمی، و افشای چهره های مردم ستیز، آنها از مهم ترین وظایف نیروهای مردمی و مترقی در مرحله کنونی است. با هوشیاری و اتحاد عمل، توطئه های سپاه پاسداران را در همه عرصه ها  باید خنثی ساخت. به دنبال بازداشت ده نفر به اتهام قاچاق تریاک از ایران به ایتالیا، رد پای سپاه پاسداران در قاچاق مواد مخدر به اروپا کشف شد…
ردپای سپاه پاسداران در قاچاق تریاک به اروپا کشف شد

به گزارش کیهان لندن، رهبری این باند که اعضای آن را ۹ شهروند شیعه عراقی تشکیل می‌دادند، با یک فرد ایرانی ۳۹ ساله به نام سعید است.
از تحقیقات پلیس ایتالیا چنین بر می‌آید که این باند با یکی از فرماندهان سپاه قدسحکومت اسلامی در رابطه است.

تریاک در کامیون‌هایی که در ترکیه با کشتی راهی بندر تریست می‌شدند به ایتالیا وارد و سپس از طریق این قاچاقچیان، به خریداران اروپایی فروخته می‌شد.

تحقیقات پلیس ایتالیا هنوز ادامه دارد، ولی گویا در جریان بازجویی‌ها از بازداشت‌شدگان، نام غلام‌رضا باغبانی فرمانده سابق سپاه قدس در سیستان و بلوچستان مطرح شده است. این فرمانده سابق سپاه که گویا دارای روابط بسیار نزدیکی با قاسم سلیمانی است، غلامرضا باغبانی نام دارد. نام غلامرضا باغبانی در گذشته در رابطه با فعالیت‌های گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر لبنانی نزدیک به حزب‌الله که در برخی از کشور‌های آمریکای لاتین چون آرژانتین، برزیل و پاراگوائه فعالیت دارند، مطرح شده بود و از مارس سال ۲۰۱۲ در فهرست تحریم‌شدگان  قرار دارد.

به گزارش کردستان میدیا،در تحقیقات پلیس جمهوری چک، اطلاعاتی مبنی بر فعالیت باند‌های دیگری با وابستگی سیاسی به سپاه قدس و رابطه با غلامرضا باغبانی به دست آمد. باندهایی که در هفت کشور اروپایی، از جمله ایتالیا، بلژیک، فرانسه و آلمان فعالیت دارند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا