گوناگون

انحطاط اخلاقی مطلق رژیم

تنها ۶ماه قبل از این «ان‌شاءالله» ۶۰اقتصاددان کشور به احمدی‌نژاد نامه‌ای مفصل و تخصصی نوشتند و با هشدار نسبت به تورم ۲۹درصدیِ آن روز پرسیدند: «چگونه با این سیاست خارجی، تحریم، درآمدهای نفتی کمتر و نظام مالیاتی ناکارآمد، بودجه امسال و سال آینده قابل تامین خواهد بود؟»(۱۸آبان۸۷) اما هیچ صدایی در آن روزها شنیده نمی‌شد .البته حسن روحانی نیز در این میان بیکار ننشسته و همچون سال‌های گذشته، به دادن وعدەهای توخالی همچون برقراری آزادی بیان، آزادی فضای دانشگاه‌ها و حل مشکلات زیست محیطی پرداخته است.وعدەهایی که کارنامەی کاری دولتش دروغ بودن آن‌ها را به اثبات رسانده است و تنها هدف از این وعدەها فریب افکار عمومی و بازار گرمی نمایش انتخابات مهندسی‌شدهٔ ریاست جمهوری ۹۶ است. ..

 

Afbeeldingsresultaat voor ‫احمد نژاد و خامنه ای‬‎

 

هشت‌سال پیش در چنین روزهایی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی انتقادهای صریحی را نسبت به اوضاع سیاسی و اقتصادیِ ناشی از مدیریت احمدی‌نژاد مطرح می‌کردند. اما درست یکماه مانده به انتخابات، ۲۲اردیبهشت ۸۸ خامنه‌ای به سفر استانی رفت تا بدون نام بردن از احمدی‌‌نژاد جلوی انتقادها بایستد؛ او در سفر به استان کردستان، در جمع مردم سنندج گفت:
«گاهی انسان حرفهای عجیب و نسبت‌های عجیبی می‌شنود. این حرفها مردم را نگران می‌کند…بنده که از همه‌ی این آقایان اوضاع کشور را بیشتر می‌دانم و بهتر خبر دارم، می‌دانم که بسیاری از این مطالبی که بعنوان انتقاد درباره‌ی وضع کشور و وضع اقتصاد و اینها میگویند، خلاف واقع است؛ اشتباه می‌کنند. ان‌شاءالله اشتباه است».

فاجعه دقیقا در جمله‌ی آخر بود! «ان‌شاءالله اشتباه است». تنها ۶ماه قبل از این «ان‌شاءالله» ۶۰اقتصاددان کشور به احمدی‌نژاد نامه‌ای مفصل و تخصصی نوشتند و با هشدار نسبت به تورم ۲۹درصدیِ آن روز پرسیدند: «چگونه با این سیاست خارجی، تحریم، درآمدهای نفتی کمتر و نظام مالیاتی ناکارآمد، بودجه امسال و سال آینده قابل تامین خواهد بود؟»(۱۸آبان۸۷) اما هیچ صدایی در آن روزها شنیده نمی‌شد.

در آن میان، همکارمان “بهمن احمدی امویی”، از بهترین روزنامه‌نگارانِ حوزه‌ی اقتصاد، به اتهام مستند به نقدهای اقتصادی‌اش ۵سال و ۴ماه به زندان رفت و در این مدت، ۳۲ماه از مرخصی محروم بود؛ هرچند این روزها چندین برابرِ نقدهای بهمن را از زبان نامزدهایی می‌شنویم که ناگهان نگران اقتصاد شده‌اند.

چرا هنوز پس از ۸سال، هنوز احساس نکردید حداقلِ وظیفه‌ی اخلاقی‌تان عذرخواهی از امثال بهمن است؟ امروز دقیقا ۲۲۶۰روز از حصر موسوی، کروبی و رهنورد می‌گذرد؛ آنها در روزهایی که شما با «ان‌شاءالله‌» کشور را اداره می‌کردید پای واقعیت و حقیقت ایستادند؛ فرصت عذرخواهی از آنها را از دست ندهید اگر «ان‌شاءالله»‌ به وجدانِ دنیا و میزانِ آخرت باور دارید.

محمدجواد اکبرین-  کلمه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا