گوناگون

جنایتکاران در اولین پرده نمایش انتخابات مهندسی‌شدهٔ ریاست جمهوری ۹۶

حضور سعید مرتضوی در یکی از برنامه‌های انتخاباتی ابراهیم رئیسی خبرساز شده است. سعید مرتضوی با سابقه سال‌ها قضاوت در دستگاه قضایی رژیم« فقها» یکی از افرادی است که به دلیل نقض حقوق بشر در فهرست تحریم‌ه قرار دارد.  ابراهیم رئیسی خود یکی از عاملان اعدام‌های گسترده زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ است .سعید مرتضوی،  متهم فاجعه کهریزک و قلع و قم کننده روزنامه ها با حضور در مسجد حظیره یزد از کاندیداتوری ابراهیم رئیسی  حمایت کرد.  انتخابات در حکومت ولایت فقیه و دخالتِ آشکار نیروهای امنیتی و سرکوبگر، ماهیتی ضدِ دموکراتیک و ضدمردمی دارد….

واکنش‌ها به حضور مرتضوی در ستاد رئیسی

Saeid_Mortazavi.jpgب انتشار عکسی از سعید مرتضوی در یکی از مساجد یزد و در جریان سخنرانی ابراهیم رئیسی، یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری با واکنش گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

به گزارش انصاف نیوز، واکنش‌های منفی به همراهی دو چهره سابق قوه قضائیه رژیم باعث شد تا ستاد انتخاباتی رئیسی و سعید مرتضوی در بیانیه‌های جداگانه‌ای همراهی این دو را تکذیب کرده و گفتند که  مرتضوی با تصمیم شخصی خود در مراسم حاضر شده بود.

سعید مرتضوی در پرونده‌های بسیاری از جمله قتل زهرا کاظمی روزنامه‌نگار ایرانی کانادایی و انتقال دستگیر شدگان اعتراض‌های مردمی پر سال ۸۸ به بازداشتگاه کهریزک متهم به جنایت و نقض حقوق بشر است.

این مقام قضایی رژیم در مهر ماه ۱۳۸۹ در کنار چهره‌هایی مانند محمد علی جعفری فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان وقت کل کشور در فهرست تحریم‌های قرار گرفت.

ابراهیم رئیسی یا سید ابراهیم رئیس‌السادات تولیت آستان قدس رضوی و دادستان دادگاه ویژه روحانیت است و در گروه موسوم به «هیات مرگ»  در فاحعه ملی ( اعدام‌های گسترده زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷)  تصمیم می‌گرفت، عضویت داشت.

رئیسی با حکم خمینی، رهبر وقت جمهوری اسلامی به همراه مرتضی اشراقی (دادستان)، حسینعلی نیری (حاکم شرع)، ابراهیم رئیسی (معاون دادستان) و مصطفی پورمحمدی (نماینده اطلاعات در اوین) دست به کشتار گسترده مخالفان سیاسی در زندان‌ها زدند و حسینعلی منتظری در دیدار با آنها، این اقدام را «بزرگترین جنایت جمهوری اسلامی» دانست و گفت که تاریخ از آنها به عنوان «جنایتکار» یاد خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا