گوناگون

شلیک اخطار ناو آمریکایی به شناور سپاه در خلیج فارس

 رسانه ها به نقل از مقام های نظامی آمریکا گزارش داده‌اند که یک ناو جنگی آمریکایی برای اخطار به یک ناوچه ایرانی متعلق به سپاه پاسداران، گلوله منور شلیک کرده است. این شلیک اخطار به این دلیل بوده که ظاهرا این شناور ایرانی فاصله خود را با این ناو جنگی آمریکایی حفظ نکرده است. به گفته این مقام آمریکایی ناوچه موشک‌انداز ماهان به حدود ۱۰۰۰ متری کشتی جنگی آمریکایی رسیده بود…
به کزارش کلمه، پیش از این بارها گزارش‌هایی از مواجهه قایق‌های سپاه با ناوهای آمریکایی در خلیج فارس منتشر شده است. سپاه پاسداران به عنوان نهادی نظامی که سال هاست نقش دولتی در سایه را در کشورمان بازی می‌کند .

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا گزارش کرده است که این شلیک اخطار به این دلیل بوده است که ظاهرا این شناور ایرانی فاصله خود را با این ناو جنگی آمریکایی حفظ نکرده است. به گفته این مقام آمریکایی ناوچه موشک‌انداز ماهان به حدود ۱۰۰۰ متری کشتی جنگی آمریکایی رسیده بود.

رسانه‌هایی داخلی پیش از این گزارش داده بودند که این اتفاق روز دوشنبه ۴ اردیبهشت رخ داده است.

این چندمین بار است که نیروهای ایران و آمریکا در خلیح فارس به خصوص تنگه هرمز با یکدیگر مواجه می شوند در موارد پیشین نیروی دریایی آمریکا رفتار قایق‌ها و کشتی‌های سپاه پاسداران ایران را در خلیج فارس غیرایمن و غیرحرفه‌ای ‌خوانده و از آنها انتقاد کرده بودند.

اما مقام‌های سپاه می‌گویند که رفتار آنها در آبهای خلیج فارس در چارچوب مقررات بوده است و این اقدامات را در چارچوب حق ایران برای حفاظت از مرزهایش تعریف می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا