گوناگون

دفاع باهنر از روحانی

«باهنر در سخنان خود از تغییر در قوه مجریه سخن نمی‌گوید بلکه آرزوی تحول در همین دولت را دارد. او نمی‌خواهد همه پل‌های پشت سر اصولگرایان خراب شود.»

عصر ایران نوشت: «اصولگرایان به ویژه سه نامزد این جریان در انتخابات ریاست‌جمهوری (رییسی، قالیباف، میرسلیم) تلاش دارند در روزهای باقی مانده تا انتخاب دوازدهم، دولت روحانی را ناکارآمد و به معنای واقعی کلمه ناموفق معرفی کنند. آنها در حال اجرای استراتژی خود بودند که ناگهان محمدرضا باهنر از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های اصولگرا وارد صحنه شد و از عملکرد دولت روحانی دفاع کرد. سخنان باهنر مانند گلی بود که یکی از بهترین بازیکنان یک تیم فوتبال وارد دروازه خودی می‌کند.

او حتی به نقدهایی هم که علیه دولت می‌شود اشاره کرد و گفت: «نامزدها نباید اموال مملکت را به حراج بگذارند. از طرفی نقدها باید منصفانه باشد زیرا نقدهای غیر منصفانه باعث می‌شود مردم واکنش عکس نشان دهند.»

پیام باهنر این است که اصولگرایان بهتر است با احتیاط بیشتری وارد صحنه رقابت با روحانی شوند و تمام پل‌های پشت سر خود را خراب نکنند. شاید باهنر به این نتیجه رسیده است که روحانی باز هم پیروز انتخابات است و بهتر است راست‌گرایان تمام سرمایه‌های خود را خرج این انتخابات نکنند.

در صورت پیروزی روحانی، قد راست کردن اصولگرایان کمی سخت به نظر می‌رسد. به ویژه این که در انتخابات اردیبهشت ۹۶ با تمام سرمایه خود وارد صحنه شده‌اند.

باهنر در سخنان خود از تغییر در قوه مجریه سخن نمی‌گوید، بلکه آرزوی تحول در این دولت را می‌کند. او می‌گوید: «ان‌شاءالله در قوه مجریه یک تحول اتفاق بیفتد و یک کابینه سر حال، قوی و با تدبیر سر کار بیاید.» این سخن یعنی این که باهنر به تغییر برخی وزرای روحانی راضی است.

می‌توان گفت سخنان باهنر شورشی علیه جریان اصولگرایی بود. در حالی که اصولگرایان می‌خواهند روحانی نباشد، باهنر به عنوان دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری که شامل ۱۷ جریان اصولگرایی می‌شود، امیدی به پیروزی راست‌گرایان ندارد و همچنان به تدوام روحانی با کمی تحول در کابینه راضی است. می‌شود گفت که باهنر نیز در کنار لاریجانی، ناطق نوری و ولایتی در صف حامیان روحانی قرار گرفته است.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا