گوناگون

آمر اصلی حمله به سفارت عربستان کیست؟

از قالیباف سرهنگ  تا قالیباف مضحکه انتخابات سال ۹۶ تفاوت تنها در یک مورد آن از حمله به دانشجویان تا حمله به یک سفارتخانه است…
http://images.kaleme.com/org-z1493450885fcd5ef6c6453c8d2243fee7bbf42b44dd2fc74a9.jpgدر این دوره از انتخابات سردار، شهردار، خلبان محمدباقر قالیباف با کارنامه جدیدی عرض اندام کرده که با حمله به سفارت عربستان گره خورده است.

به گزارش کلمه، نقشی که او از پاسخ به آن طفره رفت و در نخستین مناظره انتخاباتی مهندسی شده  از  او سوال شد که «چه کسانی باعث حمله به سفارت عربستان شدند»؟

کسانی که به سفارت حمله کردند امروز در ستادهای کدام کاندیدا کار می‌کنند؟ چه کسانی به آن‌ها پول دادند و از آن‌ها حمایت کردند؟» با شیوه های شناخته شده امنیتی  افکارعمومی را از حمایت و نقش خود در این واقعه تاسف بار که روابط دیپلماتیک دو کشور را با برخوردی عامدانه تیره و تار کرد، محروم ساخت.

عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت اصلاحات و فعال سیاسی پس از مناظره در حساب توییتر خود نوشت: محاکمه عوامل حمله به سفارت عربستان نقش آمر اصلی را روشن خواهدکرد.

تاکنون از اسم حسن کردمیهن، نورچشمی محمدباقر قالیباف به عنوان عامل حمله به سفارت عربستان رونمایی شده است که از شناخته شده ترین چهره های ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف است که سال ۹۲ نیز رییس ستاد انتخابات او در کرج بوده است.
کرد میهن که خبر بازداشتش به اتهام داشتن نقش کلیدی در حمله به سفارت عربستان سعودی رسانه ای شد. از سخنرانان بسیار بانفوذ هیات های بسیجی و مدیر چند مجموعه فرهنگی به چشم می خورد.

قالیباف آرزومند ناکام پست ریاست جمهوری از مهاجمان به سفارت عربستان دفاع کرده و گفته بود: مهاجمان «نیروهای ارزشی» بودند که به گفته‌ او «در غائله‌هایی از قبیل فتنه‌ سال ٨٨ با از خود گذشتگى در وسط میدان حضور داشته‌اند و جانانه نظام  جمهورى اسلامى دفاع کرده‌اند».

***

ایجاد اشتغالِ پنج میلیونی به روش سردار، شهردار قالیباف این‌گونه است که هفت، هشت نفر می‌روند سر کار تا نانِ یک نفر را قطع کنند. وقتی هم پرسیده شود با این ادعای کذب چرا ماه‌هاست حقوقِ همین مامورانِ قراردادیِ نان‌بُر پرداخت نشده است، لابد خواهد گفت ما از شغل حرف زدیم نه ازحقوق!
پیش‌تر نوشته بودم:
«سیستم یاد می‌دهد که کارگر علیهِ کارگر و طبقه علیه طبقه باشد. کارگری از سیستم دستمزد می‌گیرد تا کارگر دیگری را، پدرش را، مادرش را، برادرش را، خواهرش را، هم‌طبقه‌ای‌ش را سرکوب کند. این‌ها هر دو فروشنده‌اند. یکی محصولاتش را می‌فروشد و دیگری خشم فروخورده‌اش را. خشمی از نابرابری و تبعیض. تبعیضی که به نفع ستمگر، ستمدیده را به سرکوبگری ستمدیده‌ی دیگر می‌گمارد. و این فاجعه هر روز اتفاق می‌افتد. سیستم سرمایه‌داری هار است.»
از صفحه امیر چمنی

عکس ‏‎Elnaz Kian‎‏

این کارنامه سرداری است که مدیریت خود را جهادی می نامد، مدیریتی که یک روز نامش در حمله گازانبری به دانشجویان به صدر اخبار و قعر نظرسنجی های انتخاباتی می آید و فردا روز این نام با ضرب و شتم دستفروشان در شهر می پیچد و دیگر روز در حمله غیرقانونی به سفارت عربستان

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا