گوناگون

شهرداری تهران ۶٠ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

بدهی‌های کلان ‌شهرداری که به گفته آمار رسمی ۲۰ هزار میلیارد تومان و براساس آمار غیررسمی تا ۶۰ هزار میلیارد تومان هم می‌رسد (که شامل شرکت‌های زیر مجموعه شهرداری هم می‌شود) را تسویه کنند…

عکس ‏‎Reza Nedjabat‎‏
از مصاحبه روزنامه اعتماد با احمد مسجدجامعی عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران:

حدود ۶٠ تا ٨٠ هزار پرسنل در شهرداری و سازمان‌های وابسته آن داریم که هر ماه حقوق و پاداش دریافت می‌کنند. به علاوه شهر با همین ساختار و درآمدهای غیرکارشناسی یا ناپایدار اداره می‌شود. در نظر بگیرید که هم این حقوق‌ها باید تامین شود و هم توقعاتی وجود دارد برای کسانی که این تراکم‌ها را پیش‌خرید کردند اگر جلوی آنها گرفته شود، اعتراض خواهد شد که پول داده‌اند و هزینه کرده‌اند. ببینید چقدر از این برج‌ها پول داده‌اند و مجوز گرفته‌اند مگر می‌شود بدون استرداد آن مبالغ مجوزها را لغو کرد.
پول هنگفتی است به هر حال. یک نارضایتی از این سو صورت می‌گیرد. فکر می‌کنم در نخستین قدم باید هزینه اداره شهر را کاهش دهیم.  اگر این را بپذیریم به سراغ راه‌حل آن می‌رویم که این کاری طولانی است. فکر می‌کنم شورای بعدی که می‌آید، باید نیمی از وقت‌شان را صرف خنثی‌سازی طرح‌ها و فعالیت‌هایی کنند که در مدیریت‌های قبلی مجوز گرفته‌اند. شهرداری کیسه پولی شده است که به همه کمک می‌کند که این حالت باید قاعده‌مند شود.

رئیسی : حقوق شهروندی به چه درد کسانی که شغل ندارند می‌خورد

کانال اصلاح طلبان در تلگرام: رئیسی در اولین همایش انتخاباتی در تهران:  حقوق شهروندی به چه درد کسانی که شغل ندارند می‌خورد. ما از بیکاری جوانان خجالت‌زده‌ایم.

این جملات دقیقاً نشان میدهد  ایشان که “کرامت انسانی ” را به عنوان شعار  انتخاباتیش، برگزیده، اصلا مفهوم کرامت انسانی را  از اساس درک نکرده است!

عضویت در «هیئت مرگ »زندانى کردن هزاران انسان بی گناه  و سپردن آنان  ﺑﻪ ﭘﺎﯼ ﺟﻮﻏﻪ ﺩﺍﺭ در کارنامه ایشان  وجود دارد، آنگاه شعار انتخاباتیشان عدالت و کرامت انسانی است!

ابراهیم  رئیسی[آیت الله قتل عام]  و یکی از  مسئولیت کشتار زندانیان سیاسی تابستان ۱۳۶۷، کوچکترین   احترام به شعور انسان ها قائل نبوده و نیست!

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا