اخبار

براستی که چراغ دروغ بی فروغ است

گوبلز وزیر تبلیغات آلمان هیتلری را  همه می شناسند. وی متناسب با شغل و حرفه اش که در واقع بزک کردن چهره کریه فاشیسم بود؛ جمله ای دارد که آن را نیز مردم بارها شنیده اند. گوبلز یک بار در سخنرانی برای توجیه سیاست تبلیغاتی خود که سلاح دروغ یکی از پایه های اصلی آن محسوب می شد، چنین گفته بود: «دروغ هر چه قدر بزرگ تر باشد، مردم زودتر آن را باور می کنند». ..

در میهن ما نیز که زیر سیطره یک حکومت سیاه و ارتجاعی رنج می برد، هر روز از این گونه دروغ های بزرگ از زبان برخی از سران رژیم شنیده می شود. از آن میان شخص خامنه ای بیشتر از همه مطرح است!

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر خامنه ای در سخنرانی امروزشان گفتند: «بعضی می‌گویند وقتی ما آمدیم مسئولیت پیدا کردیم، توانستیم سایه جنگ را از سر کشور رفع کنیم اما این حرف‌ها درست نیست/ حضور ملت در صحنه، باعث رفع سایه جنگ و تعرض از سر ایران شده».
آقای محمد جواد اکبرین در یادداشتی در سایت کلمه به این موضوع اشاره کرده و می نویسد: «بماند که دقیقا ۷۴روز پیش (۲۷بهمن۹۵)   او در دیدار با مردم آذربایجان گفته بودند: «اینکه اگر برجام نبود جنگ در ایران حتمی بود دروغ محض است» . حالا همین‌که معترف‌اند «سایه جنگ» بود ولی مردم بودند که دورش کردند کافی است! اصلا همین که سایه جنگ از سر کشور دور شود مهم است تقسیم غنایم و تعیینِ قهرمانش بحث دیگری‌ست ».

خامنه ای در باره حضور مردم در نمایش انتخابات هم گفت: «مردم عزیز ما باید بدانند که آرای مردم امانت است و حضور آن‌ها در عرصه‌های مختلف تعیین‌کننده است، وقتی ملت حضور پیدا می‌کند دشمنی که می‌خواهد با این نظام مبارزه کند مجبور می‌شود عقب بنشیند و تعرض نکند. اما وقتی ملت در صحنه حضور پیدا نکرد، آن‌وقت هر کاری بخواهند می‌توانند انجام دهند».

مردم میهن ما سید علی خامنه ای را فرد حیله گر ، جنایتکاری ونقض حقوق بین المللی و حقوق بشرمی شناسند. و به درستی از او سوال می کنند؛ اگر این رژیم توانایی و یا خواست قبول رای و اراده مردم را داشت پس چرا کودتای خشن و خونین انتخاباتی سال ۱۳۸۸ آنطوری که دیدیم اجرا کرد؟.

رژیمی که  هم نامزدهای شرکت کننده در آن را کنترل نماید و هم با اقدام غیر قانونی ، کاندیدای مورد نظر خود را که صرفا نظرش با او نزدیک است، حتی قبل از اعلام شمارش آرا از طریق صدا و سیمای خویش پخش کند؛ اجازه نخواهد داد« حوادث تلخ سال ۸۸  » که مهلک ترین ضربه را بر پیکره رژیم ولایت فقیه زد، تکرار گردد. زیرا ماهیت رژیم ولایت فقیه عوض نشده است. این شیوه برگزاری « انتخابات» در واقع تنها بزک کردن نظام سیاسی و روند برگماری شخصی است که به تبعیت از توصیهٔ ولی فقیه جواز ثبت نام در انتخابات را گرفته و از فیلتر«نظارت استصوابی»شورای نگهبان عبور کرده است و لذا از هیچ اعتبار مردمی برخوردار نیست. رژیم سناریوهایی مختلف برای مهندسی انتخابات و بیرون آوردن نامزد موردنظرش از صندوق‌های رأی دنبال و اجرا می‌کند.بی جهت نیست که  خامنه‌ای در سخنان امروز خود از« کلیدواژه‌هایی برای توصیف یک دولت مطلوب استفاده می کند».

مردم میهن ما هر روز با پوست و استخوان خود فشار های عدیده حکومت دیکتاتوری را لمس می کنند. و درست به این خاطر است که خامنه ای سعی می کند با بیان دروغ های بزرگ به چشم حقیقت خاک بپاشد. امروز رجوع به تجربه  سال ۸۸ بار دیگر به صرافت شرکت در این بازی انتخابات مهندسی شده در میهن ما که جز پایمال کردن آشکار حق حاکمیت مردم بر سرنوشت‌شان  معنای دیگری ندارد. شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ،یعنی تأیید و پاسداری از اصل ولایت فقیه  است. راه پیشبرد منافع مردم، در حالی که ارتجاع حاکم روز به روز حملات خود را بر ضد مردم میهن ما تشدید می کند، راهکار اساسی ایجاد زمینه واقعی اتحاد عمل نیروهای آزادیخواه و ملی کشور برای مقابله با اساس استبداد در میهن ماست.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا