جوانان

عامل بیماری دانشجویان شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بنا بر بررسی های صورت گرفته علت مسمومیت دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی شیراز مسمومیت غذایی بوده است….


محمدهادی ایمانیه امروز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دنبال مسمومیت دانشجویان این دانشکده از رستوران و خوابگاه ها نمونه برداری کردند که بررسی ها گویای مسمومیت غذایی این دانشجویان بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: همه امکانات و خدمات درمانی و بهداشتی در اختیار بیماران دانشجو قرار گرفت تا آنها سلامتی خود را بازیابند.

شماری از دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی شیراز شامگاه سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه پس از صرف غذا دچار مسمومیت شدند و با تلاش های صورت گرفته برای درمان این دانشجویان، هم اینک تنها یک بیمار در بیمارستان بستری است.

به گفته مسئولان اورژانس فارس، افزون بر ۳۲۳ مورد مراجعه توسط دانشجویان دانشکده باهنر ثبت شده است که از این میان، شماری از آنها توسط تیم اورژانس مستقر در دانشکده درمان شدند و ۳۹ نفر توسط اورژانس و ۴۹ نفر با وسیله شخصی به بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز اعزام شدند.

در همین حال، مسئولان این دانشکده می گویند که برخی دانشجویان بیش از یک بار مراجعه به اورژانس داشته اند و از این رو، آمار قطعی دانشجویانی که درگیر بیماری شدند در نشستی خبری اعلام می شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا