اخبار

شمار رد صلاحیت‌شدگان انتخابات شوراها از ۱۴ هزار نفر گذشت

با رد صلاحیت حدود ۴۵۰۰ داوطلب دیگر، تعداد رد صلاحیت‌شدگان پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستای ایران به حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر رسید. با پایان وقت اداری روز ۱۷ اردیبهشت، رسیدگی نهایی به شکایت‌ها هم پایان می‌یابد.

پایان وقت اداری روز یکشنبه (۱۷ اردیبهشت/ ۷ مه) رسیدگی نهایی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت‌شده انتخابات شوراها در هیئت نظارت بر انتخابات پایان می‌یابد.

محمد جواد کولیوند، نایب رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفته است: «رسیدگی به شکایت آن دسته از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا که صلاحیت‌شان در هیئت‌های اجرایی و نظارت تأیید نشده، از روز دهم اردیبهشت آغاز شد و امروز (۱۷ اردیبهشت) پایان می‌یابد».

این در حالی است که به گزارش خبرگزاری مهر، امیر پورمهدی، سخنگوی ستاد انتخابات خراسان رضوی، از دادن مهلتی یک‌روزه (تا پایان ساعت اداری روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت) به کسانی خبر داد که در آخرین لحظات توسط هیأت نظارت رد صلاحیت شده‌اند.

نایب رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در عین حال تصریح کرده است: «اسامی نهایی داوطلبان انتخابات شوراها که صلاحیت‌شان پس از شکایت بررسی و تأیید شده‌اند، از فردا (دوشنبه ۱۸ اردیبهشت) به وزارت کشور اعلام و نتیجه از طریق فرمانداری‌ها به آنها ابلاغ می‌شود».

به گفته محمد جواد کولیوند، در رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده، تلاش شده تا برای جلوگیری از “تضییع” حق داوطلبان “تخصص، شایسته‌سالاری و سوابق اجرایی بیشتر مد نظر قرار بگیرد”.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا