گوناگون

سفر ترامپ به ریاض همکاری آمریکا و کشورهای عرب

ترامپ با رهبران کشورهای عرب و مسلمان در غیبت رژیم ایران ملاقات می‌کند…
محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان سعودی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا
رادیو فرانسه: ملک سلمان پادشاه عربستان شماری از رهبران کشورهای عرب و مسلمان از جمله پادشاه اردن و رؤسای جمهوری الجزایر و نیجریه را به نشست ویژه خود با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در ریاض دعوت کرده است.

این ملاقات که نشست کشورهای “عرب-مسلمان و آمریکا” نام گرفته قرار است در بیستم و بیست و یکم ماه مه در عربستان و در جریان سفر ترامپ به این کشور برگزار شود.

وزیر امور خارجۀ عربستان گفته است که در جریان سفر ترامپ به عربستان، رییس جمهوری آمریکا با رهبران کشورهای عرب حوزۀ خلیج فارس دیدارهای جمعی و دوجانبه خواهد داشت.

خبرگزاری رسمی عربستان افزوده است که از دیگر رهبران عرب و مسلمان دعوت شده به نشست ریاض، رییس جمهوری یمن، عبدرببو منصور هادی، و پادشاه مراکش محمد ششم هستند.

رهبران ترکیه، پاکستان، عراق و تونس نیز در این نشست حضور خواهند داشت. در مقابل، هیچیک از مقامات جمهوری اسلامی ایران به این نشست دعوت نشده است.

عربستان سعودی نخستین کشوری است که دونالد ترامپ پس از روی کار آمدن به آن سفر می کند. وزیر امور خارجۀ عربستان اخیراً در واشنگتن از این سفر به عنوان پیامی شفاف به جهان دربارۀ همکاری آمریکا و جهان عرب و مسلمان یاد کرد.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا