جوانان

دانشجوی زندانی، محروم شده از طی دوره درمانی با دخالت سپاه پاسداران

آرش صادقی کنشگر زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوین هم‌چنان به دلیل مخالفت نهاد سپاه پاسداران از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی محروم است. آقای صادقی به دلیل «چسبندگی روده» دچار مشکلات عدیده‌ای شده، به شدت ضعیف شده است و هم‌چنان از هضم مواد غذایی جامد ناتوان است. همزمان این زندانی بار دیگر از ملاقات با همسرش گلرخ ایرایی که در بند نسوان این زندان به سر می‌برد، محروم شده است…

به گزارش خبرگزاری هرانا، آرش صادقی زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین هم‌چنان در وضعیت وخیم جسمانی به سر می‌برد.

یک منبع آگاه از وضعیت آرش صادقی با بیان این‌که وی به دلیل «چسبندگی روده» دچار مشکلات عدیده‌ای شده، به شدت ضعیف شده است و هم‌چنان از هضم مواد غذایی جامد ناتوان است، به گزارشگر هرانا گفت: “چندی پیش توسط پزشکان برای وی به دلیل فقر پروتیین سرم پروتیین تجویز گردیده بود اما به دلیل اینکه تزریق این سرم نیاز به امکانات مناسب دارد چون ممکن است خون لخته شود برای همین باید تحت نظر و مراقبت پزشک تزریق شود. این اقدام درمانی باید در بیمارستان انجام میشد اما تاکنون تزریق این سرم به خاطر عدم اعزام به بیمارستان انجام نشده.”

همزمان گزارش می شود، این کنشگر مدنی، مجددا از ملاقات با همسر خود – گلرخ ایرایی- که در بند نسوان زندان اوین تحمل حبس می کند، محروم شده است. این زوج زندانی مدتی قبل، بعد از گذشت بیش از دوماه سرانجام اجازه یافته بودند «به مدت ۵ دقیقه» یکدیگر را ملاقات کند.

لازم به یادآوری است، آرش صادقی فعال سابق دانشجوی، مدافع حقوق بشر و دانشجوی اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی، توهین به رهبری، فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب در فضای مجازی و تشکل گروه با اجرایی شدن حکم ۴ سال حبس تعلیقی مندرج در پرونده ۱۳۸۹ جمعا به ۱۹سال حبس تعزیری محکوم شد.

آرش صادقی برای اولین بار در ۱۸ تیر ماه ۱۳۸۸ در مقابل دانشگاه علامه طباطبایی تهران به همراه تعدادی از دانشجویان معترض به نتایج انتخابات ۱۳۸۸ توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و پس از ۹۰ روز به قید کفالت آزاد شد.

این فعال حقوق بشر اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ توسط اطلاعات سپاه بازداشت و پس از ۶ ماه حبس اسفند ماه با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. زمانی که موقتاً از زندان آزاد بود، مأموران برای بازداشت وی به خانه‌اش یورش بردند که همین امر موجب سکته و درنهایت فوت مادر آرش صادقی شد.

آقای صادقی آخرین بار خردادماه ۱۳۹۵ در دادسرای شهید مقدس زندان اوین جهت اجرای حکم بازداشت شد.

وی در آبان ماه ۱۳۹۵ در اعتراض به محکومیت و بازداشت همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی به مدت ۷۰ روز دست به اعتصاب غذا زد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا