ورزشی

تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۳ طلا، یک نقره و ۴برنز قهرمان آسیا شد

یدالله محبی نماینده سنگین وزن ایران نیز مدال طلای کشتی آزاد قهرمانی آسیا را از آن خود کرد تا تیم ایران در پایان این رقابت‌ها با ۳ مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز بر سکوی نخست آسیا قرار گیرد.

در ادامه‌ رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ که در دهلی پایتخت هند در جریان است،یدالله محبی آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران در دیدار نهایی مقابل سومیت از کشور میزبان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۲ به برتری رسید و سومین مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.

محبی پیش از این در دور نخست مقابل های شانگ از چین با نتیجه‌ یازده بر صفر به پیروزی سید و در دور دوم نیز مقابل زولبو ناتساگسورن از مغولستان پنج بر یک پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محبی در این مرحله مقابل کانگ جین نام از کره جنوبی به پیروزی رسید و فینالیست شد.

پیش از این بهنام احسان‌پور نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران نیز در دیدار نهایی به مصاف هان سانگ کیم از کره شمالی رفت و در پایان با نتیجه ۸ بر ۶ به برتری رسید و نخستین مدال طلای کشتی آزاد ایران در این رقابت‌ها را بر گردن آویخت. کشتی گیر کره شمالی در مرحله نیمه نهایی ری هیگوچی نایب قهرمان المپیک از ژاپن را با ضربه فنی شکست داده بود.

احسان‌پور در دور نخست استراحت کرد، سپس در دور دوم با نتیجه‌ یازده بر صفر جی هون یون از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل دولت نیازبیکوف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت.

دیگر مدال‌آور طلای ایران در روز دوم و پایانی این رقابت‌ها،آسیا علیرضا کریمی نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران بود که در دیدار نهایی مقابل عظمت دولت بیکوف از قزاقستان به روی تشک رفت و در پایان موفق شد با نتیجه ۱۲ بر یک به برتری برسد و مدال طلای آسیا را از آن خود کند.

کریمی دارنده مدال برنز جهان پیش از این در دور نخست یازده بر صفر نایریسیگا از چین را شکست داد. سپس در دور بعد مقابل گوانگ اوک کیم از کره جنوبی با نتیجه‌ هفت بر صفر به پیروزی رسید. کریمی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل اونوربات پوریجاو دارنده مدال نقره جهان از مغولستان با نتیجه‌ یازده بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.

همچنین در وزن ۷۰ کیلوگرم حامد رشیدی در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز مقابل غلام جان شاریپوف از تاجیکستان به روی تشک رفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و مدال برنز آسیا را بر گردن آویخت.

رشیدی در دور نخست مقابل ین لو از چین با نتیجه‌ ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد مقابل اختیار نورزاف، دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان از ازبکستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه‌ ۹ بر هشت شکست خورد و راهی گروه بازنده‌ها شد. وی سپس گون وو لی از کره جنوبی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به رده‌بندی رفت.

در روز نخست این رقابت ها نیز حسین شهبازی به مدال نقره رسید و رضا اطری، میثم نصیری و بهمن تیموری نیز به مدال برنز رسیدند تا در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا، تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۳ مدال طلای بهنام احسان‌پور در وزن ۶۱ کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن ۸۶ کیلوگرم و یدالله محبی در سنگین وزن و یک مدال نقره حسین شهبازی در وزن ۹۷ کیلوگرم و ۴ مدال برنز رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم، میثم نصیری در وزن ۶۵ کیلوگرم،حامد رشیدی در ۷۰ کیلوگرم و بهمن تیموری در وزن ۷۴ کیلوگرم مقتدرانه بر سکوی نخست آسیا قرار گیرد.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

رده بندی انفرادی:

۵۷ کیلوگرم: ۱- یوکی تاکاهاشی (ژاپن) ۲- زانابازار زاندانبود (مغولستان) ۳- رضا اطری (ایران) و نورسلیم سانایف (آرتاس سانا) (قزاقستان)
۶۱ کیلوگرم: ۱- بهنام احسان پور (ایران) ۲- هان سونگ کیم (کره شمالی) ۳- دولت نیازبیکوف (قزاقستان) و ری هیگوچی (ژاپن)
۶۵ کیلوگرم: ۱- باجرانگ باجرانگ (هند) ۲- لی سئونگ چول (کره جنوبی) ۳- ماساکازو کامویی (ژاپن) و میثم نصیری (ایران)
۷۰ کیلوگرم: ۱- آکژورک تاناتاروف (قزاقستان) ۲- اختیار نوروزاف (ازبکستان) ۳- موموجیرو ناکامورا (ژاپن) و حامد رشیدی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان) ۲- مسلم اولایف (قرقیزستان) ۳- چونگ یائو ژنگ (چین) و بهمن تیموری (ایران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- علیرضا کریمی (ایران) ۲- عظمت دولت بیکوف (قزاقستان) ۳- امیدجان ایسمان اف (ازبکستان) و یونوربات پوریجاو (مغولستان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- ماگومد ابراگیم اف (ازبکستان) ۲- حسین شهبازی (ایران) ۳- مین وون سئو (کره جنوبی) و ماگومد موسایف (قرقیزستان)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- یداله محبی (ایران) ۲- سومیت سومیت (هند) ۳- تایکی یاماموتو (ژاپن) و زولبو ناتساگسورن (مغولستان)

رده بندی تیمی:
۱- ایران ۷۱ امتیاز ۲- ژاپن ۵۵ امتیاز ۳- ازبکستان ۴۹ امتیاز ۴- قزاقستان ۴۷ امتیاز ۵- کره جنوبی ۴۶ امتیاز ۶- مغولستان ۴۰ امتیاز ۷- قرقیزستان ۳۴ امتیاز ۸- هند ۳۳ امتیاز

تیم ملی کشتی فرنگی ایران نیز پیش از این با ۴ طلا، یک نقره و ۲ برنز عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرده بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا