اخبار

آخرین اخبار انتخابات شوراهای شهر و روستا/اعلام نتایج نهایی انتخابات شورای شهر تهران

مرتضی الویری که پس از محسن هاشمی بیشترین رأی را در انتخابات شورای شهر تهران کسب کرده است، از معرفی هیئت رئیسه شورای منتخبان تهران خبر داد.

او به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که ۲۱ کاندیدای “لیست امید” در اولین جلسه خود (صبح دوشنبه، اول خرداد) هیات رئیسه موقت خود را انتخاب کردند. بر این اساس، به الویری به عنوان رئیس، احمد مسجدجامعی و شهربانو امانی به عنوان نایب‌رئیس و بهاره آروین و حجت نظری به عنوان منشی انتخاب شده‌اند.

راهیابی ۴۱۵ زن به شوراهای سیستان و بلوچستان

نتایج انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا نشان می‌دهند که شمار زنان راه‌یافته به شوراها نسبت به دوره قبل بیش از ۲/۲ برابر شده است. به گفته‌ی علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان، در انتخابات امسال ۴۱۵ زن وارد شوراهای این استان شده‌اند؛ در این میان خاش با ۱۳۱ عضو زن پیشتاز است.

در چهارمین دوره شوراها در سیستان و بلوچستان ۱۸۵ زن عضو بودند.
اعلام نتایج نهایی انتخابات شورای شهر تهران

بر این اساس، محسن هاشمی، مدیرعامل پیشین متروی تهران، با یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۸۶ رأی نفر اول شد و مرتضی الویری، شهردار اسبق تهران، با یک میلیون و ۴۱۱ هزار و ۶۸ و احمد مسجدجامعی، وزیر ارشاد محمد خاتمی، با یک میلیون و ۴۰۵ هزار و ۹۹۴ رأی دوم و سوم شدند.فرمانداری تهران نتیجه‌ی نهایی انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران را اعلام کرد. مهدی چمران، رئیس کنونی شورای شهر، با ۶۵۶ هزار و ۱۳۶ رأی بیست‌ودوم شد.

در میان ۲۱ عضو اصلی شورای شهر تهران (همه بیش از یک میلیون رأی) نام شش زن دیده می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا