گوناگون

سایت “پارسینه” به دلیل “نشر مطالب خلاف واقع” مجرم شناخته شد

سایت “پارسینه” به دلیل “نشر مطالب خلاف واقع” مجرم شناخته شد. این سایت مدعی شده بود کسانی که در سازمان زیباسازی شهرداری اهواز مشغول هستند، از اقوام و بستگان مدیرعامل زیباسازی این شهر هستند.

به گزارش ایلنا دادگاه کیفری یک استان تهران سایت “پارسینه” را، به دلیل انتشار اخبار “خلاف واقع” مجرم شناخت. در خبر آمده است که این سایت “به اتفاق آرا مجرم شناخته شده” ولی “مستحق تخفیف” است.

بهمن ماه سال ۱۳۹۲ یعنی چهار سال پیش سایت “پارسینه” در خبری با عنوان “از عجایب شهرداری اهواز!” نام افرادی را تحت عنوان «اسامی و نسبت‌های فامیلی بخش عمده‌ای از ساختار سازمان زیبا سازی شهر اهواز» منتشر کرده بود. از جمله این افراد ارسلان جعفری شهنی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر اهواز، همسر، برادر و پسر عموی او و هم‌چنین دو نفر از پسرخاله‌ها و یکی از دختردایی‌ها و یکی از پسردایی‌های او بوده‌اند.

به دنبال درج این خبر مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر اهواز واکنش نشان داد و از “پارسینه” خواست که پاسخ او را نیز درج کند. در پاسخ آمده بود که برخی افراد با نام‌های مختلف نمی‌توانسته‌اند “دختر دایی و پسردایی” او بوده باشند. او از جمله نوشته بود: «در ضمن نام فامیل مادری اینجانب هیچکدام از دو فامیل فوق نمی‌باشد!!»

مدیر عامل زیباسازی شهر اهواز، با ارسال تصویر شناسنامه فردی که به عنوان پسرخاله او معرفی شده بود، گفته بود که این فرد هیچ نسبتی با او ندارد.

ارسلان جعفری شهنی در مورد فردی هم که “پارسینه” به عنوان پسر عموی او معرفی کرد، نوشته بود: «با توجه به تصویر شناسنامه من ، پدرم و پدربزرگم مشخص است که ایشان پسرعموی من نیست و پدرش هم پسرعموی پدر بنده نیستند!!! مدیر مسئول محترم سایت پارسینه متاسفانه شناسنامه پدرجد بنده و پدرجد آقای داوود جعفری شهنی موجود نبودند یا به روایتی در زمان آنها هنوز شناسنامه برای مردم صادر نشده بود وگرنه آنها را نیز برای شما ارسال می‌نمودیم!!»

دو نفر باقی‌مانده

با این حال دو نفر یعنی همسر و برادر مدیر عامل زیباسازی شهر اهواز در فهرست “پارسینه” بوده‌اند که مدیر عامل گفته است سمت آن‌ها ربطی به رابطه خانوادگی با او ندارد. ارسلان جعفری شهنی در مورد همسر خود گفته است که او یکی از ۹ مدیر سازمان زیباسازی شهرداری بوده است که پیش از ازدواج با مدیریت، قراردادهای سازمان را برعهده داشته است. برادر او نیز قبل از ورود به سازمان زیبا سازی اهواز، در شهرداری این شهر کار می‌کرده است.

او هم‌چنین در دفاع از عملکرد سازمان زیباسازی شهرداری اهواز نوشته بود که این سازمان مجری پروژه‌هایی از جمله «نورپردازی پل‌های رودخانه کارون ،تجهیز ده‌ها پارک سطح شهر، مبلمان شهری، اجرای طولانی‌ترین پل پیاده روی کشور بر روی رودخانه کارون» بوده است.

به نظر مدیر عامل زیبا سازی شهر اهواز تلاش “پارسینه” به منظور «تخریب و ترور شخصیت و پرونده سازی صورت گرفته» است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا