زحمتکشان

انفجار کوره ذوب ۹کارگر فولاد بویراحمد را سوزاند

بامداد امروز دوشنبه/۱ خرداد ماه ۹ کارگر کارخانه فولاد بویر احمد (فولاد صنعت یاسوج) براثر افتجار کوره ذوب این واحد صنعتی دچار سوختگی شدید شدند که همگی آنها به بیمارستان‌هایی در یاسوج، اصفهان و شیراز اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بامداد امروز دوشنبه/۱ خرداد ماه ۹ کارگر کارخانه فولاد بویر احمد (فولاد صنعت یاسوج) براثر انفجار کوره ذوب این واحد صنعتی دچار سوختگی شدید شدند که همگی آنها به سه بیمارستان شهید بهشتی شهر یاسوج، امیرالمومنین شهر شیراز و امام موسی کاظم شهر اصفهان منتقل شده‌اند.

اظهارات کارفرمای فولاد بویر احمد

«رضا باقری» مدیرعامل فولاد بویر احمد در خصوص این حادثه به ایلنا گفت: براثر وقوع این انفجار که در ساعت ۲و ۴۵ دقیقه بامداد امروز اتفاق افتاد، تعداد ۶ کارگر دچار سوختگی شدید شدند که به شهرهای شیراز و اصفهان منتقل شدند.

کارفرمای این واحد صنعتی با بیان اینکه هنوز علت حادثه که منجر به سوختگی شدید شش نفر از کارگران شده مشخص نیست در ادامه افزود: ۳ نفر از مصدومان حادثه به شیراز وسه نفر دیگر به اصفهان منتقل شده اند که گفته می شود حال مصدومانی که به شیراز منتقل شده‌اند وخیم است.
یک فعال صنفی کارگری در استان کهکیلویه وبویر احمد به ایلنا گفت: در حادثه بامداد امروز کارخانه فولاد یاسوج، انفجار کوره ذوب فولاد باعث مصدوم شدن ۱۰ کارگر شده است.

این مقام آگاه افزود: از قرار معلوم از مجموع کارگران مصدوم شده تعداد ۳ نفر به‌صورت سرپایی مداوا و ۶ نفر دیگر به بیمارستانهای اصفهان وشیراز منتقل شده اند.

این منبع خبری بابیان اینکه کارگر ان فولاد یاسوج ۸ ماه دستمزد معوقه داشته اند ، افزود: در حال حاضر، علت بروز حادثه، در اداره کار شهرستان یاسوج در حال بررسی است.

وی افزود: کارخانه فولاد یاسوج یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی استان کهکیلویه وبویر احمد محسوب می‌شود که در آن نزدیک به ۱۶۰ کارگر مشغول کارند.
کارفرمای فولاد بویر احمد بخش خصوصی است

منابع خبری ایلنا در یاسوج در ارتباط با کارخانه فولاد بویراحمد که نیمه شب گذشته دچار حادثه شده، اطلاعات دقیقتری دادند.

از قرار معلوم این کارخانه که حدود ۷-۸ سال گذشته آغاز به کار کرده، حدود صد کارگر دارد و در حال حاضر متعلق به بخش خصوصی است؛ این کارخانه در سالهای گذشته بارها دست به دست شده‌است.

کار این کارخانه فولاد که در روستای فیروز آباد در کیلومتر پانزده جاده یاسوج- نقاره‌خانه واقع شده ، تبدیل آهن قراضه به شمش فولاد است.

گویا کارگران این کارخانه چندین ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

در جریان آتش‌سوزی نیمه شب گذشته، ۹ نفر از کارگران این کارخانه مصدوم شدند که حال سه نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا