گوناگون

۲۲ کشته و ۵۹ زخمی در انفجاری در یک کنسرت در منچستر

به گفته پلیس بر اثر انفجار یک بمب در کنسرتی در شهر منچستر دستکم ۲۲ نفر کشته و ۵۹ تن زخمی شده‌اند. علت این انفجار هنوز روشن نیست، اما پلیس احتمال یک حمله تروریستی را می‌دهد.

کنسرت خواننده پاپ آمریکایی آریانا گرنده که در سالن منچستر آرنا برگزار شده بود، پایان هولناکی داشت. به گفته شاهدان عینی  کمی پس از آن که او آخرین ترانه خود را اجرا کرد، صدای مهیبی به گوش رسید و جمعیت به سمت درهای خروجی سالن فرار کردند. بنا بر گزارش‌ها این انفجار دوشنبه شب (۲۲ مه) رخ داده است.

در حال حاضر پلیس و نیروهای ضدتروریستی در حال تحقیق درباره چگونگی رخ دادن این انفجار هستند. بنا بر آخرین خبرها انفجار نه در سالن کنسرت بلکه در سالن ورودی رخ داده است. طرفداران گروه تروریستی داعش در شبکه‌های اجتماعی خوشحالی خود را از این انفجار ابراز کرده‌اند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا ضمن همدردی با قربانیان حادثه یک نشست اضطراری را فراخوانده و گفته است که تمام جزئیات اقدامی را که پلیس به عنوان یک حمله تروریستی ارزیابی می‌کند، روشن خواهیم کرد. شهردار منچستر نیز در توییتر خود با بازماندگان حادثه و خانواده قربانیان آن ابراز همدردی کرده است. جاستین ترودر، نخست وزیر کانادا در یک پیام توییتری نوشت که کانادایی‌ها از شنیدن حادثه هولناک انفجاردر منچستر شوکه شده‌اند.

گفته می‌شود که در میان کسانی که به کنسرت رفته بودند، جوانان و نوجوانان زیادی بوده‌اند. کسانی که در اطراف سالن کنسرت زندگی می‌کنند انفجار خانه‌های‌شان را به لرزه انداخته است. شاهدان عینی از صحنه دلخراشی گفته‌اند؛ بدن‌های خون‌آلود بر روی زمین و زخمی‌هایی که از محل کنسرت بیرون می‌آمدند.

در حال حاضر پلیس اطراف سالن کنسرت آرنا و ایستگاه قطار نزدیک آن را بسته است. این سالن با ظرفیت ۲۱ هزار نفر از بزرگ‌ترین مراکز برگزاری کنسرت در اروپاست.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا