گوناگون

۲۰۰ هزار کودک زیر۶ سال از «سوء‌تغذیه» رنج می‌برند

 

مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد با بیان اینکه طرح سوء تغذیه کودکان زیر شش سال که با وزارت بهداشت و کمیته امداد از سال ۸۶ تاکنون بر اساس ارزیابی‌های وزارت بهداشت در سراسر کشور جهت حمایت از کودکان زیر شش سال انجام می شود، گفت: تعداد کودکان زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه به علت شرایط اقتصادی کشور قابل تغییر است و اکنون ۵۰درصد از آنان به علت فقر و ابتلاء به سوء تغذیه به کمیته امداد معرفی می شوند تا از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند شوند.

 
200 هزار کودک زیر6 سال از «سوء‌تغذیه» رنج می‌برند

آرمان- به گزارش آرمان به نقل از ایسنا، جعفر رحیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر۲۰۰ هزار کودک زیر شش سال به خاطر فقر در کشور از سوء تغذیه رنج می برند، افزود: امسال ۹۲هزار کودک زیر شش سال تحت حمایت کمیته امداد قرار می گیرد که در مقایسه با سال گذشته و حمایت از ۸۸ هزار نفر ، چهار هزار کودک دیگر با توجه به افزایش بودجه ای این نهاد در سرفصل تغذیه حمایت خواهند شد.

رحیمی از افزایش دو درصدی اعتبارات در نظر گرفته شده برای طرح رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال خبرداد و بیان کرد: با جذب کودکان، آمار افراد متقاضی جهت حمایت در این طرح کاهش یافته و این امر می‌تواند سبب موفقیت هر چه بیشتر طرح شود.

وی با بیان اینکه امسال سرانه سبد غذایی برای کودکان ۷۲هزار تومان در نظر گرفته شده است، افزود: این سبد ها در سنین متفاوت ۶تا ۲سال، ۲ تا ۳سال و بالای ۳سال و بسته به نوع ذائقه های غذایی هر منطقه به کودکان ارائه می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وی از خدمات ویژه این نهاد در شش استان محروم کشور سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان و خوزستان خبر داد و گفت: طرح سوء تغذیه در این استان ها با توجه به شرایط منطقه به طور ویژه تر اجرایی و انجام شده است.

خیران می توانند برای همسفره شدن با این کودکان از طریق شماره حساب ۲۲۲۲ بانک ملی و یا با شماره گیری کد *۷۸۰*۲۲۲۲# ویا پرداخت از سایت www.hamsofreh.ir به صورت فردی در این طرح شرکت کنند. این مبالغ به میل و خواسته و توان خیران بستگی دارد و به صورت ماهیانه یا یک جا پرداخت می شود.

همچنین خیران می توانند بر اساس هر عدد سبد غذایی و توانایی شان وجه معادل هر سبد راپرداخت کتند.

شایسته ذکر است در این طرح امکان مشاهده استان ها و مناطق کشور فراهم شده است تا نیکوکاران، نیاز هر منطقه را مشاهده نموده و بر اساس علاقه خود، شهر مورد نظر را انتخاب و نسبت به پرداخت هر سبد اقدام کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا