گوناگون

چند کشته و ده‌ها مجروح در حمله‌های تروریستی در لندن

در ساعت‌های پایانی شنبه‌شب، سوم ژوئن خودرویی روی پل مشهور لندن ده‌ها عابر را زیر گرفت. در همان نزدیکی به عده‌ای از شهروندان با چاقو حمله شده است. پلیس بریتانیا این حمله‌ها را تروریستی عنوان کرد.

پل لندن (لاندن بریج) و محله “بارو مارکت” در نزدیکی آن اندکی پیش از نیمه‌شب شنبه (۳ ژوئن/ ۱۳ خرداد) شاهد دو حمله تروریستی بود که در آن تعدادی کشته و مجروح شده‌اند.

طبق آخرین گزارش‌ها ۶ نفر در جریان این حمله‌ها کشته و ده‌ها نفر مجروح شده‌اند. رستوران‌ها و بارهای این منطقه از مراکز محبوب گردشگران و ساکنان لندن محسوب می‌شوند و به ویژه در شب تعطیل آخر هفته شلوغ و پر رفت و آمد هستند.

گفته می‌شود سه سرنشین یک خودرو پس از زیر گرفتن عابران در انتهای جنوبی پل لندن با چاقو به رهگذران و کسانی که در کافه‌های اطراف نشسته بودند حمله کرده‌اند.

ظاهرا همزمان به عده‌ای نیز در محله “بارو مارکت”، در همان نزدیکی با چاقو حمله شده است. پلیس بریتانیا تا کنون کشته شدن شش نفر را تائید کرده و می‌گوید سه نفر از مهاجمان نیز به ضرب گلوله ماموران از پا در آمده‌اند.

 

منابع خبری به نقل از اورژانس لندن گزارش می‌دهند که دست‌کم ۳۰ مجروح حوادث شب گذشته به پنج بیمارستان شهر لندن منتقل شده‌اند.

تا کنون درباره جزئیات این حمله‌ها و هویت حمله‌کنندگان اطلاعات دقیقی منتشر نشده است. برخی گزارش‌ها حاکی است حمله با چاقو در “بارو مارکت” نیز توسط سرنشینان خودروی یاد شده صورت گرفته است.

شبکه سی‌ان‌ان به نقل از شاهدان عینی گزارش داد دو مرد مسلح به چاقو در این محله وارد یک رستوران شده و به مردم حمله کرده‌اند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در نخستین واکنش به این حوادث آنها را “حمله‌ی احتمالا تروریستی” خوانده بود. قرار است بامداد یک‌شنبه نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بریتانیا در یک نشست اضطراری به بررسی رویدادهای شب گذشته لندن بپردازند.

 

صادق خان شهردار لندن اقدام‌های تروریستی شنبه شب را به عنوان “حمله‌ای هدفمند و بزدلانه” علیه شهروندان و گردشگران بی‌گناه به شدت محکوم کرد.

حدود دو هفته پیش نیز اندکی پس از پایان کنسرت خواننده آمریکایی، آریانا گرانده در شهر منچستر یک حمله انتحاری رخ داد که در جریان آن ۲۲ نفر کشته و بیش از ۶۰ نفر مجروح شدند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا