اخبار

خامنه ای در دفاع از قتل عامهای ۶۰

توصیه میکنم به همه کسانی که اهل فکر و تامل هستند جای شهید و جلاد عوض نشود . ملت ایران در دهه ۶۰ مظلوم واقع شد….  وقتی در چهارچوب نظام رای میدهد یعنی این چارچوب را قبول میکند و اعتماد میکند و آن را کارآمد میداند. این رای اعتماد به نظام اسلامی بود.

گزیده مهم ترین سخنان علی خامنه ای  در مقبره خمینی:

* رای مردم نشانه اعتماد به جمهوری اسلامی شد. البته برخی از روی کج فهمی انکار میکنند و میگویند رای مردم ربطی به تایید نظام اسلامی ندارد ! چرا؟ وقتی در چهارچوب نظام رای میدهد یعنی این چارچوب را قبول میکند و اعتماد میکند و آن را کارآمد میداند. این رای اعتماد به نظام اسلامی بود.

* خوشبختانه شورای نگهبان صحت انتخابات را تایید کرد، البته گفتند تخلفاتی انجام شده است و باید دنبال کنند هر چند درنتیجه تاثیری نداشت، ولی تخلفات به طور جدی پیگیری شود تا در انتخابات دیگر تخلف اتفاق نیفتد. باید از تخلف جلوگیری شود و چشم ها را نسبت چون اگر جلوی تخلف را نگیریم تکرار می شود.

* در تبلیغات و  مناظرات بداخلاقیهای هایی شد و برخی دستگاههای کشور مورد اتهام واقع شدند. گذشته ها گذشته است و نباید ادامه یابد.

* ملت چه گروهی که نامزد آنها رای آورده چه رای نیاورده است از خود بی جنبگی نشان ندهند، برخی اگر برنده هم شوند اگر بازنده هم شود بی ظرفیتی نشان می دهند.

* خوشبختانه برخلاف سال ۸۸ کسانیکه در انتخابات موفق نشدند،ازخود ظرفیت نشان دادند، دیدیم که سال ۸۸ چه مشکلاتی را برای کشور پدید آوردند.

* رئیس‌جمهور آمریکا دریک نظام قبیله‌ای عقب‌مانده‌ی منحطِ محض درکنار رئیس قبیله می‌ایستد و رقص شمشیر می‌کند؛ آن‌وقت به ۴۰میلیون رأی ملت ایران دریک انتخابات آزاد ایراد میگیرند.

* نکته ای را عرض کنم در دهه ۶۰، دهه اول پیروزی انقلاب و حیات با برکت امام ، دهه ۶۰ دهه مظلوم است، دهه تعیین کننده در سرنوشت ایرانی و حساس و ناشناخته است و اخیرا توسط برخی از صاحبان بلندگوها مورد تهاجم قرار میدهند.دهه‌ شصت، دهه مبارزه با تروریسم بود.

* توصیه میکنم به همه کسانی که اهل فکر و تامل هستند جای شهید و جلاد عوض نشود . ملت ایران در دهه ۶۰ مظلوم واقع شد.

ابراهیم رئیسی، عضو هیات مرگ در دادگاه‌های سال ۶۷ بوده است. دادگاه‌هایی که احکام اعدام هزاران زندانی سیاسی  را با وجود تحمل چند سال حبس، صادر و اجرا کردند.

سرکوب دگراندیشان در دهه شصت، قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ و نقش روح‌الله خمینی در این روند که سال‌ها به سکوت برگزار شده بود، پس از “جنبش سبز” در افکار عمومی مطرح شد و با انتشار نوار صوتی آیت‌الله منتظری در تابستان ۹۵ بالا گرفت.

انتشار این نوار بحث گسترده‌ای را در مورد شخصیت و رویکرد روح‌الله خمینی در میان مقامات و رسانه‌ها دامن زد. احمد خاتمی، امام جمعه تهران از جمله گفت: «امام خمینی با اعدام‌های ۶۷ خدمت بزرگی به مردم کرد».

منابع: دویچه وله، پیک ایران

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا