ورزشی

جام‌ جهانی ۲۰۲۲در قطر به خطر افتاد

پس از مشکلات سیاسی بین کشورهای عربی حوزه‌ی خلیج فارس، این کشورها تلاش می‌کنند تا قطر را منزوی کرده و میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را از این کشور بگیرند…

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از skysports، کشور قطر روزهای بسیار سختی را پشت سر می‌گذارد و رابطه این کشور با کشورهای عربی روز به روز در حال‌ بدتر شدن است.

کشورهای امارات، عربستان، بحرین، مصر و لیبی و چند کشور دیگر عربی روابط سیاسی خود با قطر را به حالت تعلیق در آورده‌اند و حتی کشورهای مانند عربستان و امارات پا را فراتر از این هم گذاشته‌اند و تهدید کرده‌اند که ورزش قطر را هم تحریم کرده‌اند و در خاک این کشور به میدان نخواهند رفت.

شبکه تلویزیونی اسکای اسپورت تاکید کرد که با شرایطی که به وجود آمده و به دلیل پشت کردن کشورهای عربی به قطر، برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در این کشور هم به خطر افتاده است و این احتمال زیاد است که قطر به خاطر حمایت از تروریسم (به زعم آنها) از میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ محروم شود و این رقابت بزرگ در کشور دیگری برگزار شود.

آلمان تهدید به تحریم جام‌جهانی ۲۰۲۲ کرد

رئیس فدراسیون فوتبال آلمان تهدید کرد که اگر تنش سیاسی قطر با کشورهای منطقه هم چنان ادامه‌ داشته باشد جام جهانی ۲۰۲۲ را تحریم خواهند کرد.

تنش قطر با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس باعث شده تا آنها رابطه سیاسی خود با این کشور کوچک را قطع و تهدید به گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ کنند.

به نظر می‌رسد که همه چیز به ضرر قطر در حال تغییر است. کشورهای اروپایی هم رفته رفته به صف مخالفان این کشور ‌کوچک عربی اضافه می‌شوند و شرایط برای قطر که به صراحت از سیاست‌های جنگ افروزانه عربستان در منطقه انتقاد کرده، سخت و سخت‌تر می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال آلمان به صراحت تاکید کرد که اگر وضعیت اینگونه ادامه‌ پیدا کند این کشور جام جهانی ۲۰۲۲ را تحریم خواهد کرد.

راینهارد گریندل گفت‌: تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲، پنج سال دیگر باقی مانده و باید در این مدت اولویت پیدا کردن راه حل های مناسب برای بهتر کردن شرایط میزبانی باشد. یک واقعیت آشکار وجود دارد و آن این که نمی‌توان جام جهانی را در کشوری که به حمایت از تروریسم می پردازد برگزار کرد. باید با مسئولان حکومتی کشور (آلمان) صحبت کنیم و نگرانی خود را از این وضعیت بیان‌ داریم.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا