گوناگون

۵۴ کشته و زخمی پایان حمله «ترورستی» در تهران

حملەی افراد مسلح به مجلس رژیم اسلامی در مرکز تهران، و مقبرەی خمینی بعد از ۶ ساعت درگیری شدید، در بعدازظهر امروز به پایان رسید. شرایط کنونی در خاورمیانه و سخنان و سیاست‌های به‌شدت غیرمسئولانهٔ ترامپ و دیگر سیاست‌گذاران ایالات‌متحده می‌تواند صلح در خاورمیانه و به ویژه صلح در میهن‌مان را تهدید کند. درپیش گرفتن دیپلماسی‌ای شفاف و مبتنی بر صلح‌خواهی و حفظ منافع حیاتی مردم و زحمتکشان میهن‌مان، از ضرورت‌های لحظه به منظور خنثی کردن این تهدیدها است…

بنابر گزارشات و اخبار منتشره، حملەی امروز حدود ساعت ١٠ صبح چهارشنبه ١٧ خرداد ١٣٩۶ با حمله به مجلس ایران آغاز و حدود ساعت ١۵، با برجای ماندن ۵۴ کشته و زخمی به پایان می‌رسد.

خبرگزاری  فارس با انتشار اطلاعیه وزارت کشور رژیم اسلامی ایران، به کشته شدن ١٢ نفر و زخمی شدن ۴٢ نفر اعتراف کرده است.

به گزارش خبرگزاری‌های مجازدر کشور، ورود مهاجمان با لباس زنانه به مجلس و تیراندازی آنها به نیروهای محافظ و آغاز درگیری‌ها مابین آنان و نیروهای محافظ در ساختمان مجلس سخن گفتەاند. حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور نیز طی مصاحبەای رسانەای از اعلام حالت آماده باش در کل کشور خبر داده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که علاوه بر درگیری‌های رودررو، هم در مجلس و هم در مقبرەی خمینی دو انفجار بزرگ روی داده که انفجار مجلس در طبقەی چهارم ساختمان آن به وقوع پیوسته است.

قابل ذکر است که داعش طی انتشار فیلمی مسئولیت حملات اخیر در تهران را بر عهده گرفته است. این در حالی‌ست منشا این رویدادها در هالەای از ابهام است و ناظران سیاسی و امنیتی هم بر ادعای داعش و هم رژیم ایران با دیدەی شک می‌نگرند.

باید متذکر شد که از زمان روی کار آمد دولت جدید آمریکا، این کشور تمام توان خود را در راستای ایجاد اتحادی منطقەای و بین‌المللی علیه اقدامات تروریستی رژیم اسلامی ایران بکار برده است و دونالد ترامپ نیز طی آخرین سخنان خود ایران  را محورهای شرارت خواند.

همچنین بعد از این حملات تحلیلگران به پوشالی بودن امنیتی که رژیم اسلامی مدعی برقراری آن در ایران است اشاره می‌کنند و معتقدند که حکومت ایران بدلیل فشارهای گستردەی بین‌المللی و نیز اوضاع نابسامان داخلی در موقعیتی ناپایدار و انفجاری‌ست و توان کنترل امنیت داخلی خود را نداشته وتمام تلاش این رژیم برای آشوب‌پراکنی و ایجاد ناامنی در منطقه در راستای دور کردن تهدیدات داخلی و خارجی خود است که سرانجام دامن این رژیم را گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا