گوناگون

جان باختگان حمله «ترورستی» در تهران به ۱۶ نفر رسیدند

رییس پزشک قانونی کشور گفت: متاسفانه آمار جان باختگان از ۱۲ نفر به ۱۶ نفر افزایش پیدا کرده است. سید علی خامنه ای  حوادث خونین دیروز تهران را «ترقه بازی» خواند، سیف اللهی معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی بر ملیت ایرانی مهاجمین در حوادث تروریستی امروز تاکید کرد و گفت: « تروریست ها ایرانی بودند» …
فاجعه منا

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشرشده، در جریان حوادث دیروز در مجلس و مقبره خمینی منجر به کشته شدن شانزده نفر و زخمی شدن ده ها نفر شد. با این حال سید علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی در دیدار دیروز خود با دانشجویان ،قطعا غیرمسئولانه و عمدتاً بی‌پایهٔ این حوادث را «ترقه بازی» خواند؛ و علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی هم در واکنش به این عمل خونبار  اظهار داشت: این اقدام یک مسئله جزئی است . اما خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی این توصیف خامنه ای را از متن گفته های او حذف کرد. خامنه ای از این اقدامات تروریستی نتیجه گرفت که سیاست دخالت گرانه ی او و رژیم حاکم بر کشور در  منطقه سیاست صحیحی است. وی گفت:«این حوادث نشان داد که اگر چنانچه جمهوری اسلامی در آن نقطه‌ای که مرکز اصلی این فتنه‌هاست[سوریه] ایستادگی نمی‌کرد، ما تا حالا گرفتاری‌های زیادی از این ناحیه در داخل کشور داشتیم.»

نیروهای مترقی و احزاب مردمی با قدمت بیش از ۵۷ سال سابقه مبارزاتی در راه صلح ، آزادی ، استقلال و عدالت اجتماعی با درک خطرهایی که کشور و مردم میهن‌مان را تهدید می‌کند،با قاطعیت تمام  اقدام های جنایتکارانه و تروریستی را محکوم کرده و با توجه به شناخت و تجربه ای که از رژیم «ولایت فقیه» دارند بی تردید نگرانی هستند که تشدید فضای سرکوب و بازتر کردن دست سران رژیم ولایت فقیه در تاخت و تازهای جنایت کارانه اش علیه حرکت های حق طلبانه مردم میهن ما باشد که خود موجب کاهش  پیشروی جنبش های اجتماعی ،مدنی و سازمانیابی توده های مردمی  و تشکل های صنفی و سندیکایی است.نباید اجازه داد نیروهای واپس‌گرای حاکم بر میهن‌مان و سران سپاه پاسداران و نظامیان، با سردادن شعارهایی تهدیدکننده و تحریک‌آمیز و نیز دست زدن به اقدام‌های مقابله‌جویانه‌ای نمایشی، ثبات، امنیت و استقلال کشور را به‌خطر اندازند. بازاندیشی میهن‌دوستانه و عاقلانه در زمینهٔ سیاست خارجی کنونی کشور و توقف مداخلهٔ نیروهای نظامی و کمک‌های تسلیحاتی به کشورهای منطقه و از جمله سوریه و عراق، از ضرورت‌های بی‌درنگ است.

احمد شجاعی (رییس پزشک قانونی کشور) با اعلام افزایش کشته‌شدگان حادثه تروریستی روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی و مقبره  خمینی اظهار کرد: متاسفانه آمار شهدا از ۱۲ نفر به ۱۶ نفر افزایش پیدا کرده است.
او با اشاره به جان باختگان این حمله تروریستی ادامه داد: از تعداد ۱۶ شهید حادثه تروریستی دیروز صبح؛ سه نفر زن و مابقی مرد هستند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا