گوناگون

وزارت اطلاعات: عاملان حملات تهران عناصر سابقه‌دار گروه‌های وهابی هستند

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی تعدادی اسامی کوچک و چند عکس را که گفته شده متعلق به مهاجمین دیروز به مجلس و مقبره ی خمینی در تهران هستند منتشر کرده است …

وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه‌ای گفته که هویت عاملان حمله روز چهارشنبه به تهران و شبکه‌های مرتبط با آن به‌طور کامل شناسایی شده است. به گزارش خبرگزاری ها داخلی، وزارت اطلاعات در این اطلاعیه که ظهر پنجشنبه انتشار یافت، مهاجمان را با اسامی ‘ابوجهاد’، ‘قیوم’، ‘فریدون’، ‘سریاس’ و ‘رامین’ معرفی کرده و گفته است بنا بر برخی ملاحظات اجتماعی، امنیتی از انتشار نام خانوادگی نامبردگان خودداری می کند. عکس های منتشر شده، عکس هایی است که از اجساد کشته شدگان گرفته شده است.
به گزارش ایسنا،متن اطلاعیه وزارت اطلاعات چنین است:

به اطلاع ملت شریف ایران می رساند؛ در پی رصدهای اطلاعاتی صورت گرفته هویت کامل عناصر تروریست تهران و همچنین هسته های مرتبط شناسایی گردیدند.
براین اساس، تیم عملیاتی داعش که در عملیات تروریستی  مشارکت داشتند؛ ۵ نفر از عناصر تروریست سابقه دار وابسته به گروه های وهابی و تکفیری بودند که پس از جذب به گروهک تروریستی داعش، از کشور خارج گردیده و در جنایات این گروهک تروریستی در موصل و رقه مشارکت داشته اند.
عناصر مذکور در اجرای عملیات تروریستی در مردادماه سال ۱٣۹۵، تحت فرماندهی ابوعایشه از فرماندهان رده بالای داعش وارد کشور شده و قصد اجرای عملیات های تروریستی در شهرهای مذهبی را داشتند که پس از انهدام کامل شبکه و ضربه به نفرات اصلی این کیس ازجمله هلاکت ابوعایشه؛ از کشور متواری گردیده بودند.
بنابر برخی ملاحظات اجتماعی، امنیتی از انتشار نام خانوادگی نامبردگان خودداری گردید.’

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا