احزاب و شخصیت‌ها

اتحاد فدائیان خلق ایران: اقدامات تروریستی داعش در تهران را محکوم می‌کنیم

ما این اقدامات تروریستی را محکوم کرده و با خانواده و بازماندگان کشته شدگان این تهاجم ابراز همدردی می‌کنیم.  همزمان بر این نکته تاکید داریم که از آنجا که سرشت این حکومت با خشونت و کشتار و ترور آمیخته است، بیش از هر زمان دیگر مردم ما در معرض  تشدید اقدامات سرکوبگرانه  و اعدام و تشدید فضای اختناق قرار دارند.

بنا به گزارش خبرگزاری‌های رسمی، روز چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷) بدنبال حمله همزمان تروریست‌ها به مجلس و مقبره خمینی، حداقل ۱۷ نفر کشته و بیش از ۵۰  نفر مجروح شده‌اند. بلافاصله پس از این حمله  داعش مسئولیت این عملیات تروریستی را پذیرفت و بدین ترتیب برای اولین بار تروریست‌های «دولت اسلامی» موفق به انجام عملیات  جنایتکارانه در کشور ما شدند.  نزدیکی زمانی این ترورها در تهران وعملیات تروریستی داعش در لندن  نشان داد که در مقابل تروریسم کور هیچ کجای کره خاکی امن نیست.

حمله جنایکارانه  داعش درایران، موجی از محکومیت از سوی جهانیان را بدنبال داشت. همراه با این محکومیت، بسیاری از سران کشورهای جهان و اعضاء شورای امنیت، با مردم ایران ابراز همدردی کردند.

داعش مسئولیت این عملیات تروریستی را بعهده گرفته است، اما نباید فراموش کرد که حکومت جمهوری اسلامی خود یک حکومت تروریست  است. سابقه سی و هشت سال اقدامات تروریستی در سطح جهان ، علاوه بر جنایات و سرکوب بیسابقه در داخل کشور علیه مردم،  و وجود دهها پرونده بر علیه جمهوری اسلامی در این زمینه بر کسی پوشیده نیست. پشتیبانی این حکومت از جریانات مذهبی افراطی، تقویت مالی و نظامی آنها، حمایت از رژیم جنایتکار بشار اسد در سوریه،  بطور مستقیم در تشدید بحران در منطقه  و ایجاد ناامنی و کشت و کشتار تاثیر داشته است. رقابت ایران و عربستان در کنترل منطقه  نیز به یک مسابقه  فاجعه بار تقویت تروریست های ریز و درشت انجامیده است.

یقینا حکومت اسلامی تلاش خواهد کرد تا خود را در دریف دولت‌هائی که موردتهاجم عملیات تروریستی قرار گرفته‌اند جا دهد و از  این طریق پرونده‌های بیشمار کشتار و ترور خود را در پس گرد وغبار این عملیات پنهان سازد. همزمان هم خامنه‌ای و هم مسئولین حکومتی تلاش می‌کنند تا این عملیات را ناچیز و «ترقه بازی» قلمداد کرده و چنین بنمایانند که از نظر امنیت درون کشور مشکلی ندارند.

دخالت‌های رژیم در منطقه و آتش افروزی‌های وی  طبعا به گسترش و تشدید بحران در منطقه و افزایش خشونت انجامیده است و ادامه این سیاست‌ها بیش از پیش مردم و کشور ما را در خط اول عملیات تروریستی رقبای منطقه ، اختلافات فرقه‌ای – مذهبی  و جنگ‌های نیابتی  قرار خواهد داد.  عملیات تروریستی داعش روز چهارشنبه گذشته در تهران، اولین درگیری حکومت با رقبای منطقه‌ای نبود، بلکه تنها برای اولین بار میدان این درگیری به داخل کشور ما کشیده شد و این آغاز راه است.

ما این اقدامات تروریستی را محکوم کرده و با خانواده و بازماندگان کشته شدگان این تهاجم ابراز همدردی می‌کنیم.  همزمان بر این نکته تاکید داریم که از آنجا که سرشت این حکومت با خشونت و کشتار و ترور آمیخته است، بیش از هر زمان دیگر مردم ما در معرض  تشدید اقدامات سرکوبگرانه  و اعدام و تشدید فضای اختناق قرار دارند.

تا حکومت اسلامی  بر مسند قدرت است علاوه بر گسترش فقر و محرومیت  و بی‌حقوقی در جامعه، خطر جنگ و کشت و کشتار مردم بیگناه و وقوع اقدامات تروریستی باقی خواهد ماند. تنها راه خلاصی از این وضعیت برکناری این حکومت و  استقرار آزادی، دمکراسی و حکومت مردمی است.  و تحقق این مهم تنها در گرومبارزه کارگران و زحمتکشان و همه اقشار جامعه برای دستیابی به حقوق خود، آزادی، دمکراسی و عدالت  می‌باشد.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران

  ۱۹ خرداد ۱٣۹۶ –  ۹ ژوئن ۲۰۱۷

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا