احزاب و شخصیت‌ها

فدائیان خلق (اکثریت): اقدام تروریستی را شدیدأ محکوم می کنیم!

ما حمله تروریستی و کشتن هم وطنانمان را به شدت محکوم و با مردم کشورمان و خانواده قربانیان ابراز همدردی می کنیم و بر همبستگی مردم در مقابل تروریست ها تاکید داریم. ولی نگرانیم که جمهوری اسلامی حمله تروریست ها را دستاویز قرار دهد، فضا را برای فعالین سیاسی و مدنی تنگ تر و بر اقدامات سرکوب گرانه و اعدام ها بیفزاید.

 امروز تروریست ها به طور همزمان به مجلس شورا و مقبره خمینی حمله کردند. آن ها به کلاشنیکف و کلت مسلح بودند. حمله به مجلس نزدیک به پنج ساعت به‌طول انجامید. در این حملات ۱۲ نفر کشته و ۴۲ نفر زخمی شدند. داعش مسئولیت این تهاجم را بر عهده گرفت و “شبکه اعماق” فیلمی از حمله مهاجمان به مجلس را منتشر کرد. اما تا کنون مقامات حکومت ایران در مورد هویت مهاجمان سکوت کرده اند.

 تروریست ها کشور و مردم ما را هدف قرار دادند و جان عده ای از هم میهنانمان را گرفتند. روسای اکثر کشورها، شورای امنیت و بسیاری دیگر از سازمانها، در سطح جهانی، اقدامات جناینکارانه تروریست ها  را محکوم و با مردم کشورمان ابراز همدردی کردند. آن ها بر همکاری علیه این بلیه جهانی تاکید دارند.

 تامین امنیت مجلس برعهده سپاه است. سپاه و وزارت اطلاعات تاکنون مدعی بودند که کشور ما در امنیت کامل به سر می برد و داعش قادر به عملیات تروریستی در کشور ما نیست. اما حمله تروریستی به مجلس شورا و مقبره خمینی و کشته شدن ١٢ هم میهن، آسیب پذیری کشور را در مقابل عملیات تروریستی نشان داد. اما علی خامنه ای این تهاجم را “ترقه باری” قلمداد کرد و در صدد توجیه حضور نظامی جمهوری اسلامی در سوریه برآمد و سپاه هم با انتشار اعلامیه، تهدید به انتقام جوئی کرد. سپاه به جای تهدید به انتقام جوئی، باید از دخالت در سیاست، انتخابات و اقتصاد دست بردارد به پادگان ها برگردد و فعالیت خود را برتامین امنیت کشور متمرکز کند.

 ما حمله تروریستی و کشتن هم وطنانمان را به شدت محکوم و با مردم کشورمان و خانواده قربانیان ابراز همدردی می کنیم و بر همبستگی مردم در مقابل تروریست ها تاکید داریم. ولی نگرانیم که جمهوری اسلامی حمله تروریست ها را دستاویز قرار دهد، فضا را برای فعالین سیاسی و مدنی تنگ تر و بر اقدامات سرکوب گرانه و اعدام ها بیفزاید. ما بر اتخاذ سیاست تنش زدائی و صلح در منطقه، تغییر سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی، سپردن سیاست منطقه به دستگاه دیپلماسی کشور، گفتگو و مذاکره با کشورهای همسایه به ویژه عربستان پای می فشاریم.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

١٧ خرداد ١٣٩۶ (٧ ژوئن ٢٠١٧)

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا