گوناگون

حوادث تهران؛ روایت‌های ضد و نقیض فراوان

زن داعشی همدست تروریست های تهران وجود خارجی دارد یا نه؟ اخبار ضد و نقیض درباره زن داعشی همراه تروریست های تهران، این موضوع را به جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر اطلاعات و مسئولان امنیتی  دولت روحانی کشاند. جلسه ای در آن اخبار محرمانه حمله تروریستی تهران مطرح شد، اما خبری از زن داعشی نبود. روزنامه بهار: با گذشت ۶روز از حوادث‌تروریستی داعش در تهران کماکان حجم زیادی از اخبار و حواشی این حادثه در رسانه‌ها جریان دارد…

Afbeeldingsresultaat voor ‫ترور در تهران‬‎

در ارتباط با آخرین خبرها از حادثه تروریستی در مجلس، یکی از اعضای شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس روز گذشته در ارتباط با حادثه‌ تروریستی در خانه ملت گفت: رئیس مجلس خواستار توضیح مسئولان امنیتی درباره احتمال حضور یک زن در عملیات‌تروریستی شد اما آنها یا به دلیل عدم دسترسی به سرنخ‌ها یا به دلیل ملاحظات امنیتی فعلا اظهارنظری نکردند.

احمد مازنی در خصوص انتشار روایت‌های ضد و نقیض فراوان در این رابطه نیز گفت: به نظر می‌رسد علت انتشار این روایات متعدد این است که تقریبا همه شاهدان اصلی این حادثه به شهادت رسیدند و جریان مقابل هم که گروهک‌تروریستی داعش باشد اخبار قابل اعتمادی درباره تعداد‌تروریست‌ها یا نحوه ورودشان به مجلس و چگونگی عملیات منتشر نکردند. اطلاعات فعلی در حدی است که از تعداد نیروی امنیتی اطلاعاتی و حفاظتی مجلس و همچنین برخی کارمندان دفاتر نمایندگان که درگیر حادثه شدند در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی گذاشتند و روایت خود را پس از حادثه مطرح کردند یا اینکه بر اساس اطلاعاتی است که نیروهای امنیتی موفق به احصاء آن شده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره ابهامات دیگر این حادثه از جمله تعداد مهاجمان و کیفیت‌شان خاطرنشان کرد : این مسائل نیز بخشی دیگر از ابهامات پرونده است که یا مسئولان امنیتی هنوز سر نخی از آن به دست نیاورده‌اند یا سرنخ و مستندات لازم را به دست آوردند اما بنا بر ملاحظات امنیتی در حال حاضر صلاح نمی‌دانند که اعلام کنند.

مازنی درباره دست یک زن که در ویدئوی منتشر شده توسط داعش رویت می‌شود، گفت: آقای لاریجانی به این مساله اشاره کردند و خواستار ارائه توضیح شدند که مسئولان امنیتی یا به دلیل عدم دسترسی به سرنخ‌ها یا به دلیل ملاحظات امنیتی فعلا اظهارنظری نکردند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از مسئولان اطلاعاتی و انتظامی درخواست کرد که به روشنگری در این رابطه اقدام کنند تا نمایندگان بتوانند پاسخگوی مردم باشند.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا