اخبار

ترورها، انگشت اتهام جمهوری اسلامی و اظهارات تهدید آمیز

فرمانده کل سپاه و رئیس قوه قضائیه از عربستان سعودی به عنوان یکی از آمران حمله تروریستی اخیر در تهران نام برده و آمریکا و اسرائیل را به «حمایت» از عاملان آنها متهم کردند. به‌دنبال حملهٔ تروریستی داعش در تهران، بیش‌ترین موضوعی که مورد توجه شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت، سخنان علی خامنه‌ای در این ارتباط بود که این جنایت را به سطح ترقه‌بازی تقلیل داد…

به گزارش دیگربان،محمدعلی جعفری گفته سپاه پاسداران «اطلاعات دقیقی» دارد که «عربستان ضمن حمایت از تروریست‌ها، انجام عملیات در ایران را از آنها مطالبه کرده‌است.»

این فرمانده سپاه به جزئیات این اطلاعات اشاره‌ای نکرده است.

همزمان علی اکبر ولایتی، مشاور ارشد خامنه ای نیز گفته: جمهوری اسلامی قطعا این آتش افروزی‌های سعودی را تحمل نخواهد کرد.

این در حالیست که وزیر دفاع جمهوری اسلامی اعلام کرد اگر عربستان سعودی هرگونه حماقتی علیه ما انجام دهد، فقط مکه و مدینه را برای آنها به عنوان مکان امن باقی خواهیم گذاشت.

به گزارش میزان، حسین دهقان در گفت‌و‌گو با شبکه خبری «المنار» لبنان اعلام کرد من به آنان توصیه می کنم چنین حماقتی را مرتکب نشوند اما اگر این حماقت را مرتکب شوند بعید است از عربستان جز مکه و مدینه، جای دیگری باقی بماند».
[ موضوع مهم این است که نحوهٔ برخورد مقام‌های تصمیم‌گیرنده در این ارتباط، سؤال‌ها و نگرانی‌هایی جدی را برانگیخته است. در منطقه‌یی که تنش سیاسی و جنگ‌های ویرانگر آیندهٔ مردمان کشورهای آن را با مخاطره‌هایی جدی روبرو کرده است، مستقر بودن دولتی دمکراتیک و مردمی است که مصونیت از این خطرها را می‌تواند برای مردم و کشور به‌وجود آورد. نه ٰژیم «ولایت فقیه» و خردباختگان حکومت اسلامی که خود آتش بیار معرکه اند و آتش به مخزن باروت می زنند].

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا