جوانان

وضع دانشجویان در فصل امتحابات

دمای ۵۰ درجه شهر اهواز و نبود سیستم خنک کننده در خوابگاه حضرت معصومه باعث اعتراض دانشجویان شد…

من یک دانشجو: دانشجویان ساکن خوابگاه حضرت معصومه دانشگاه چمران اهواز شب چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه جاری به علت خرابی سیستم تهویه سرمایشی و گرمای غیر قابل تحمل در خوابگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.
درحالی که درجه هوای شهر اهواز ۵۰ درجه بالای صفر است ، دانشجویان ساکن خوابگاه معصومه باید بدون داشتن سیستم سرمایشی و خنک کننده برای امتحانات آماده بشوند.
به گزارش «من یک دانشجو» ، دانشجویان ساکن خوابگاه حضرت معصومه در محوطه این خوابگاه نسبت به بی توجهی مسئولان به مشکلات اساسی آنها، تجمع اعتراضی برگزار کردند . دانشجویان شعار میدادند:«مدیر بی لیاقت ، استعفا ، استعفا»،«دانشجو می میرد ، ذلت نمی پذیرد»
یکی از دانشجویان دانشگاه چمران اهواز به گزارشگر «من یک دانشجو» گفت :” خوابگاه حضرت معصومه دانشگاه چمران با ۴۰۰۰ دانشجو بزرگترین مجموعه خوابگاهی دانشگاه است ولی مشکلات زیادی دارد و هیچ کدام از مسئولین هم رسیدگی نمی کنند، از چندین ماه قبل پیمانکار خوابگاه در مورد فرسودگی سیستم خنک کننده به هیئت رئیسه هشدار داده بود ولی هیئت رئیسه بی توجهی کرده اند” این دانشجو هم چنین افزود:” مسئولان گفته اند که مشکل از موتور خانه است و در چند هفته آینده درست نمی شود و در تماس با رئیس دانشگاه ایشان گفته اند که” ما نمی دانستیم که هوا تا این درجه گرم می شود!! این در حالی است که این مورد از ماهها قبل به اطلاع همه مسئولین چه از طریق پیمانکار و چه از طریق خود دانشجویان رسیده بود و الان در ایام ماه رمضان شرایط برای دانشجویان سخت تر شده و با توجه به اینکه در روزهای امتحانات به سر می بریم ، در این گرما دانشجویان توان آماده شدن برای امتحانات را ندارند. ”
در مقابل اعتراض دانشجویان ، مسئولان دانشگاه مدعی شده اند که روزانه یک میلیون تومان یخ برای خوابگاه خریداری می شود !!
بر اساس گزارش های رسیده به« من یک دانشجو»، در ادامه اعتراضات دیشب دانشجویان، معاونت دانشجویی دانشگاه به همراه چند نفر دیگر از مسئولان برای جلوگیری از گسترش این اعتراضات ، دانشجویان را در مسجد خوابگاه جمع کردند تا با وعده های تکراری دانشجویان را از اعتراض منصرف کند ولی دانشجویان معترض می گفتند :”ما سخنرانی نمی خواهیم ، ما سیستم خنک کننده می خواهیم.”
به گزارش «من یک دانشجو»،یکی از دانشجویان در این جلسه به مسئولین گفت:” مگر خود شما در این شهر زندگی نمی کنید؟ مگر شما شرایط ما را نمی دانید؟ شما مثلا مسئول هستید و با شرایط ما درگیر باید باشید! با هزینه هایی که از ما میگیرید راحت می توانستید با آوردن چند کارگر مسئله کولر را حل کنید، مگر یخ آوردن به خوابگاه هم می شود راه حل، ما خودمان در اتاق هایمان بدون کارشناس هم می دانیم از یخ استفاده کنیم وشما با کارشناس ها جلسه گذاشتید تا راه حل پیدا کنید به جای این کار کولر ها را تعمیر می کردید ، الان هم آخر هفته است و پنجشنبه و جمعه است و شما نیستید اینجا، خودتان زیر کولرهای گازی می نشینید و ما در این گرما باید سر کنیم… ”
یکی دیگر از دانشجویان نیز خطاب به دکتر اعلم گفت: “شما که می گویید که مطلع نبودید ، چند ماه پیش با همین هیئت همراه و استاندار آمدید و من خودم جزء کسایی بودم که تمام مشکلات را از ریز و درشت شمردم…. ” این دانشجو همچنین در صحبتهایش به استعفای مسئولین دانشگاه اشاره کرد و گفت : ” ما امروز اینجا هستیم نه استعفای مسئول خوابگاه که استعفای آقای اعلم را باید بگیریم” که این سخنان با تایید دانشجویان دیگر همراه بود.
دانشجویان در مقابل وعده وعید های مسئولان اجازه سخنرانی به آنها نمی دادند و فقط خواستار درست کردن سیستم خنک کننده بودند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا