گوناگون

غارت و چپاول ثروت های ملی همچنان ادامه دارد!

محور مادی اقتصاد میهن ما نفت است که به عنوان بزرگترین ثروت ملی وذخایر زمینی شناخته شده است و به عنوان منبع اصلی درآمد و مرکز اصلی سرمایه کشور و کانون اقتصاد کشور نقشی بی رقیب را در دهه های اخیر بازی کرده است. تلاشهای صورت گرفته در گسترش صادرات غیر نفتی نیز نتوانسته این یکه تازی نفتی را از حکمفرمایی بر اقتصاد کشور حذف کند. اما چشم حکومتیان اسلام گرا برای غارت سایر سرمایه های موجود در سراسرایران شده است. آنان به اصطلاح معروف « خاک کشور به توبره می کنند»!آ در این راستا عوامل رژیم در بوکان در ادامەی پروسەی نابودی و غارت سرمایەهای طبیعی کردستان بخش عظیمی از منابع زیرزمینی “تاقه کوه” را به یغما بردەاند…
غارت و چپاول سرمایەهای کردستان همچنان ادامه دارد

به گزارش سایت کردستان میدیا، در ادامه پروسەی تصرف و غارت منابع و ثروت‌های طبیعی کردستان بدست عوامل رژیم، “تاقه کوه” واقع در “کانی کوزله” از توابع شهر بوکان از سوی افرادی که هویت‌شان برای سایت کردستان میدیا مشخص و محفوظ است مورد غارت و چپاول قرار گرفته است.

بنابر این خبر علاوه بر اینکه غارتگران، ثروت‌های مناطق مختلف کردستان را به یغما می‌برند، آسیب‌های چشم‌گیری نیز به محیط زیست منطقه وارد کردەاند این در حالی‌ست که مردمان این منطقه هیچ منفعتی از استخراج این معادن نبرده و نمی‌برند و منفعت آن تنها نصیب عوامل رژیم اسلامی ایران می‌شود.

اینگونه غارت‌ها در اکثر شهرها و روستاهای ایران طی سال‌های بعد از جنگ ایران و عراق از سوی سپاه پاسداران انجام شده است و بسیاری از منابع طبیعی که می‌بایست  توده های مردم  از آن سودمند شدند از سوی سپاه پاسداران  و یا عوامل وابسته به آن به غارت رفته است.

در فروردین امسال نیز -١٣٩۶ شمسی- نیروهای سپاه پاسداران با هجوم به مناطق اطراف روستای “یوان” از توابع “ناو دربند” کرمانشاه، بخشی را که دارای معدن طلا بود تصرف کرده و آنرا منطقه ممنوعه اعلام کردند تا بهتر بتوانند ثروت‌های کردستان را به یغما ببرند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا