گوناگون

بازخوانی یک هشدار؛ نامه شعله سعدی به خامنه ای

قاسم شعله سعدی نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی، استاد حقوق بین‌الملل دانشکده حقوق دانشگاه تهران و نامزد انتخابات اخیر که توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد، در نامه ای به خامنه ای نسبت به وضعیت بسیار نگران کننده و خطرناک کشور هشدار داد…

وی نوشت: اینجانب که در سال ١٣٨١ خطاب به جنابعالی نامه ای متضمن نقد پاره ای از مواضع شما از جمله اینکه گفته  بودید (هر کس دم از مذاکره با آمریکا بزند یا الفبای سیاست نیاموخته یا الفبای غیرت) نوشتم و بخاطر آن محکوم ، زندانی و شکنجه شدم . به مثابه مارگزیده ، قاعدتاَ نباید جرأت نوشتن نامه دیگری داشته باشم اما چه کنم که وضعیت کشور بسیار نگران کننده و خطرناک است هم تهدید نظامی و تحریم اقتصادی از خارج، هم فساد وناکارآمدی از داخل گریبانگیر ما شده و من دل در گرو این سرزمین اهـورایی و مردم موحدش دارم.

شما در باب اصلاح چه میکنید مربوط به خود جنابعالی است. اما آیا شما فکر میکنید که همیشه فرصت اصلاح دارید و تصور میکنید که سالها بلکه دهه ها مملکت به همین صورت میماند تا شما وضع را اصلاح کنید؟

شما بهتر میدانید که تحولات ایران زمان نمیشناسد، برای نمونه بخاطر دارید که جیمی کارتر در اول ژانویه ١٩٧٨ در تهران و بیخ گوش اتحاد جماهیر شوروی سابق گفت ایران درمنطقه بی ثبات خاورمیانه جزیره آرامش و ثبات است ولی یک هفته بعد یعنی ٨ ژانویه انقلاب کلید خورد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا